Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın boynunun altından beyaz bir şey geliyor!

cece1

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Dün kaplumbağamın(adı Marul) suyunu değiştirirken boynunun altından bir şey geldiğini fark ettim.Daha önce bir kaplumbağam daha vardı onun da kuyruğunun olduğu yerde bir şeyler olmuştu ama onda geç kaldığımız için kaybettik malesef.Marul da da aynı şeyi yaşamak istemiyorum.Deri değiştiriyor olabilir gibi geldi ama emin olamadım burada da paylaşmak istedim belki aynı şeyi yaşayanlar vardır diye.Şimdiden teşekkür ederim.

mailto:/a/img909/3582/YPbBDX.jpg
mailto:/a/img540/3580/yKYPIf.jpg

Cvp: Kaplumbağamın boynunun altından beyaz bir şey geliyor!

foruma hoş geldin. onlar deri değişimi elinle yavaşça çekip çıkar ama zorlama. hayvan bakımsız. kabuk yosun içinde kalmış. temiz bir diş fırçasını ıslatıp üstüne karbonat tozu döküp hayvanın kabuğunu fırçalayacaksın. fırça deriye temas etmesin. sonra ılık su ile durula. bulunduğu ortam uygun değil. rahat yüzebileceği kadar geniş ve derin suda yaşamalı. hemen akvaryum ısıtıcı, kuru alan, filtre, kuru alan için ısıtıcı lamba alman lazım gerekli bilgiler bu konuda mevcut.
mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html

Cvp: Kaplumbağamın boynunun altından beyaz bir şey geliyor!

Ortam kosullari acilen yenilenmeli ornegin bizde silis kum ve ipek yaprakli bitki oldugu icin hayvanlar derileri atiyor ve bu kadar parca deri degisimlerine sahit olmuyoruz.

Geri