Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın boyun etrafı ve bacaklarının etrafı şişkin?

BoluBeyi

Bronz 5 Üye
Başlıkta da belirttiğim gibi bozuk bir liradan biraz daha büyük bir kaplumbağam var. Son 2 gündür boynunun etrafı(ellerinin etrafı) ve bacaklarının etrafında şişkinlik var. Sanki balon gibi şişmiş. Çok yem verdiğimden dolayı olabilir mi?(Son 2 gündür yem vermiyorum fakat değişiklik yok) Bir de son 1 haftadır kaplumbağalarıma salam yedirmeye başladım bir sakıncası olur mu?

Cvp: Kaplumbağamın boyun etrafı ve bacaklarının etrafı şişkin?

Salam gibi hazır ürünleri kullanmayınız. Kaplumbağanızın durumunu anlayabilmeniz için fotoğraf yükleme şansınız varsa fotoğraf yükleyiniz. Tarif ederek anlaşılması zor bir durum geçmiş olsun.

vitamini ne sıklıklıkla veriyorsunuz?

Boyunda şişlik kapluşlarda böbrek yetmezlliği durumlarında olabiliyormuş, fazla yedirmekten ziyade fazla proteinli, fazla tuzlu yemler böbreklere ağır gelir. Bunun haricinde allerjik reaksiyonlarda da böyle şişme olabilir. Bence salamı bir daha vermeyin. Mümkünse bir veterinere gösterin.Geçmiş olsun :(

Geçmiş olsun :'(

Fırsat bulduğumda fotoğrafını yükleyeceğim, haftada bir kere vitaminini veriyorum. Salamı çok seviyorlar fakat sanırım onun zararı dokundu :( İlginiz için teşekkürler

Kaplumbağalarımın üzerinde beyaz beyaz benekler var fakat tırnağımla kazıyınca çıkarabiliyorum, sebebi nedir?

Mantar olabilir ama uzman bir hekime genel olarak kontrol ettirmenizde fayda var.
Geçmiş olsun.

AEK' Alıntı:
Mantar olabilir ama uzman bir hekime genel olarak kontrol ettirmenizde fayda var.
Geçmiş olsun.

Teşekkürler, Ankara'da bildiğiniz bir veteriner var mı?

mailto:/forum/Konu-buyuksehirlerdeki-veteriner-adresleri.html

Ankara' da yaşayan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur. Ama ben yukarıdaki başlığı incelemenizi öneririrm.

Geri