Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın burnunda baloncuk gelmesi

alicanciflik76

Bronz 5 Üye
arkadaşlar benim kaplumbağam bugün hep burnunda baloncuk oluşuyor fakat önceden hiç yapmıyordu kaplumbağam hasta mı oluyor?

Cvp: kaplumbağamın burnunda baloncuk gelmesi

başka bir belirti yok ölüm fanusunda bedliyorum 2 günde 1 suyunu değiştiriyorum akvaryum alacağım

akvaryuma bir an önce geçiş yapılmalı. o kapta durduğu hergün hastalanma olasılığı yükselecektir. sık su değişimi hayvanın üşümesine sebep olabilir. suyu bir damacana içinde oda sıcaklığında bekletip bu durumu minimuma indirebilirsin. hayvanı gerekmedikçe sudan çıkarma. evde kullandığınız ısıtıcı soba veya kalorifere belli bir mesafeye kadar yakın dursun. ayrıca tepesinden ısıtıcı bir lamba tutulması da faydalı olacaktır. dediğim gibi en çabuk tarafından akvaryum ve ekipmanları temin etmen şart. kabarcık çıkarma su içindeyse hava kabarcığı çıkarması sebebiyle kuru yerde yani başı dışarda iken yapıyorsa bronşit olmuş olabilir.

Sistem bir an önce kurulmazsa veteriner yolu gözükür. Mevsime bağlı olarak bu dönemde aksatmaya gelmiyor.

Suda gece uyurken bazen olabiliyor. Ama gündüz ve sık baloncuk çıkarma normal değil.

Aynısı benim kaplumbağalarda da oluyor.Baloncuk çıkartıp ağzıyla yutmaya çalışıyor,gece rahatsız edici ses oluyor

geceleri ortam karanlık olduğunda uyuyacaktır.

Geri