Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın en sonunda gözleride kapandı :(

heath

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar zor durumdayım gözlerini önceden arada sırada açıyordu artık hiç açmaz oldu ki ben antibiyotik tedavisi uyguluyorum göz damlası ve terramycin kullanıyorum. Sanki tetradox uygulamaya başlayınca daha mı kötüye gitti anlamadımki akciğer enfeksiyonunu tamamen atlatsın diye tetradox kullanmaya başladım gözleri tamamen kapandı. Gözlerini açamadığı için yemekte yiyemiyor ne yapıcam lütfen yardım edin :(

Cvp: kaplumbağamın en sonunda gözleride kapandı :(

mailto:/forum/Konu-goz-kapanmasinin-sebepleri.html

Üstteki linke bakın bide gentagut damla kullanabilirsiniz.Tabi veterinere götürseniz daha iyi olur.

En İyi çözüm yolu veterinerdir.

Tedaviye başladığınızda kapluşunuzun durumu o kadar kötü değildi gerçekten :( Veteriner diyeceğim yine ama bulamadım demiştiniz. Bulunduğunuz yerde veterinerlik fakültesi var mı? Onlar bakabilirler belki.

İşte ülkemizin hali, veteriner bulamıyorz.

Veterinet konusunda tek şanslı benim sanırım. Oturduğum yerdeki veterinerler müthiş duyarlı. Bikaç yararlı sokak hayvanı götürmüştüm para bile almıyorlar.

Veterinerlere ulaşılabildiğinde aslında ellerinden gelenleri yapıyorlar.Fakat sürüngenler hakkında sadece genel bilgilere sahip oluyor bir çoğu.Veteriner bulamıyoruz gibi bahaneler biraz saçma geliyor bana açıkçası.

Arzu hanım Rize /ardeşen var olan veteriner sadece ineklerden anlıyor

BatuhanDem' Alıntı:
Arzu hanım Rize /ardeşen var olan veteriner sadece ineklerden anlıyor

Dediğim gibi Emin olun sürüngenler hakkında ki temel bilgilere de sahiptir.Sonuç olarak eğitimini her yönde alıyorlar.Ankara'da kedi, köpek ve kuş dışında pek bir canlı hakkında detaylı bilgiye sahip hekimleri bulmak oldukça zor.
Bu forumda yazılan tedavilerin çoğu hekimler tarafından verilmiş ve bir çoğumuzun kullandığı yöntemler.
Hekimlerden gerekli desteği göremeyen kişilere yararlı olacak bir çok paylaşım var.

Bende bir sürü yer araştırdım zaten birkaç yerede sordum onlarda aynı şeyleri söylediler ve tedavi yöntemimin doğru olduğunu söylediler ama??????? gerisi soru işareti beklemekten başka çarem yok...

İlk olarak kaplumbağa akvaryum ekipmanlarınız tammı
filtreniz yeterli oranda temizliği sağlıyormu
kaplumbağanızı akvaryumdan çıkartıp halıya vb. yerlere koyuyormusunuz

Admin ben canımın sıkıldığı zamanlarda kaplumbağamı elimde gezdiriyorum bir sorun olurmu ama kısa süre

Kaplumbağalar evcil hayvanlar değiller.Ele alınmasına veya yaşadığı ortam dışarısına çıkarılması taraftarı kesinlikle değilim.

Hmm , birde kaplumbağamı elime aldığımda deli gibi durmadan koşuyor sanırım sebebi korkması

Suyun ısısını 33 dereceye çıkartın ve göz damlası olarak gentagut kullanın.

Bu arada 12 saat durusu 12 saat ilaçlı su koydugunuzu yazmışsınız açtıgınız konulardan birinde bu yanlış.
mesela sabah 10 da 1. kapsülü atacaksanız akşam 10 da 2. kapsülü atın ve suyun rengi fazla değişirse 33 derece temiz su ekleyin akvaryuma değişmiyorsa gerek yok.
12 saat sonra suyu boşaltmanız gerekmiyor.

Geri