Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın gözleri açık ama hareket etmiyor

meryem58

Yeni Üye
Kaplumbağamı bir arkadaşa bırakmıştım. Sagolsunlar onlar da cereyanda bırakmışlar. 5 gündür falan yemek yemiyor sürekli kuru alanda kalıyor suya girdiğinde çırpınıyor sürekli hapşırıyor burnundan beyaz bir salgı çıkıyor. Burda veteriner olmadığı için bir petshopa sordum karides yesin dedi onu da yemedi. Az önce elime aldığımda kafası ve bacakları aşağı sarktı. Yaklaşık 5 dakikada bir ağzını hiç görmediğim kadar açıp derin nefesler alıyor, koşmaya başlıyor, sonra bir anda olduğu yerde kalıyor hareket etmiyor. Şu an ne yapmalıyım lütfen acil yardım edin.

Ekli dosyalar

• 16274890959823530682395531538348.jpg
    16274890959823530682395531538348.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 25
Sanki bayılıp bi anda ayılıyormuş gibi ne yapacağımı şaşırdım.

Hayvan akciğer enfeksiyonu olmuş. Yarın eczaneden genta marka göz damlası alıp sabah akşam ağzına beşer damla damlat.

Her gün bir kez, bir damla ağzına vitamin damlatırsın. Yoksa petshoptan alacaksın sürüngen vitamini olacak. Deep fix reptivit olur.

Hayvan akciğer enfeksiyonu olmuş. Yarın eczaneden genta marka göz damlası alıp sabah akşam ağzına beşer damla damlat.

Her gün bir kez, bir damla ağzına vitamin damlatırsın. Yoksa petshoptan alacaksın sürüngen vitamini olacak. Deep fix reptivit olur.
Gözlerinin biri kapalı diğeri açık kalmış. Kafasını oynatamiyordu zaten ama kuyruğuna dokununca hareket ediyordu kuyruğu. Artık etmiyor. Herhangi bir yaşam belirtisi kalmamış. Sanirim dostumu kaybettim. Yine de 1-2 gün bekleyip öyle gömeceğim bir umut. Teşekkür ederim yardımınız için

Başın sağolsun. Hayvanın göz kapaklarını aç yarım saat içinde kapanmıyorsa ölmüştür. Kuru yerde tut. Hayvan kuruyup derisi çekilecektir. Bir süreliğine vücudu sertleşir. Sonra kendini bırakır.

Hayvanın belirtileri son safhada olduğunu gösteriyordu. Tedavi etsek bile bu ömrünü kısa bir süre daha uzatırdı.

Ölmeye yakın son bir cana gelir ve giderler. Sen tam buna denk gelmişsin. Tekrar başın sağolsun.

Kaplumbağa'nın gözleri açık fakat hareket etmiyor ve iki gündür kuru bırakıyoruz ama hiçbir hareket yok ve gözleri açık yere bakıyor elime aldığımda ayakları ve bacakları sarkıyor ve iki gündür öyle veterinere gittik öldüyse sertleşirdi dedi fakat yumuşacık ne yapmalıyım

Gözleri sabit ve göz kapakları hiç kapanmadıysa hayvan ölmüş başınız sağolsun.

Geri