Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın gözleri şiş ve çok halsiz

b.yildirim38

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamın gözleri şişti fakat gözleri açık ve çook halsiz eskiden dokununca hareket eder yürürdü ama şimdi hareket ediyor ama yürümüyor lütfen acele edin bana bir çözüm bulun... :(

Konu başlığı içeriği kısaca açıklayıcı nitelikte olmalıdır, mesajlarda tamamen büyük harf kullanılamaz/tubidik

Cvp: Kaplumbağamın gözleri şiş ve çok halsiz

Ciddi bir hastalığı olabilir. Veterinere götürmeniz gerekir. Geçmiş olsun.

teşekkürler güneş ışığına çıkardıkça düzeliyor inşallah acil ve kötü bir şey yoktur...

Kaplumbağanıza akvaryumda mı bakıyorsunuz? Isıtıcısı filtresi var mı? Bunlar eksik ise her an hastalanma riski taşır. Yemek yiyor mu şu an. Sürekli kuru alanda duruyor, yem yemiyor,gözleri de şiş ise durum acil olabilir. Mutlaka bir veterinere götürmeniz gerekir.

akvaryumda bakıyorum ve daha dün aldım ısıtıcısı ve filtresi yok ama bunu sorduğumda gerek olmadığını söylediler. Şu anda da yemek yemiyor ama kuru alanda da durmuyor. Bİr de çok aç olduğunu düşünüyorum yemi haricinde ne verebilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Isıtıcı ve filtre gereklidir. Mutlaka temin edin.Özellikle ısıtıcıyı hemen almaya çalışın. Kaplumbağanızı dün aldıysanız henüz alışmadığı için yemiyor da olabilir. Karides verirseniz yemine göre yeme ihtimali daha yüksek. Haşlanmış tavuk eti ya da kıyma da verebilirsiniz. Bunlar sürekli verilebilecek yiyecekler değil.

Su soğuk oldugunda metabolizmaları yavaşlar ve kış uykusundaymış gibi davranırlar. tubidik'in dediği gibi belenmesinde değişikliğe gidip, ısıtıcı temin etmelisiniz.

Mümkünse akvaryumuda güneş gören bir yerde bulundurun en azından ısıtıcı alana kadar.

zaten günde 1 saat güneşe çıkarıyaorum bilgiler için çok teşekkürler...

bencede bi veterinere götürün

Geri