Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

KAPLUMBAĞAMIN GÖZÜ KAPALI VE KANLI (FOTO EKLENDİ)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kuatromen

Yeni Üye
2 adet kaplumbağa besliyordum biri sürekli uyuyor (hasta olan sürekli uyuyan) diğeri ise çok kıpır ve hareketli.

Birkaç kez diğer kaplumbağanın uyuyan kaplumbağanın gözlerinden ısırdığını gördüm (uyuduğu için hayvanın gözleri şişiyor tabi oda onu yemmi sanıyor neyse anlamadım)

Bugün sabah yem vereyim dedim ikisinede , bir baktım ki sürekli uyuyan kaplumbağanın sol gözü resimde gördüğünüz gibi olmuş.

Şuan hasta olan kaplumbağayı ayrı bir kaba aldım (hijyenik kap aynı zamanda) ancak ne yem yiyor nede hareket ediyor. Arada bir biraz geziyor sonra hareketsiz bir şekilde saatlerce duruyor . Arada bir elime alıp bakıyorum yaşıyormu diye kafasını kaldırıp bakıyor. Ancak dediğim gibi yem yemiyor ve gözü çok kötü bir halde. Suya koyunca alt kısmı kanlanıyor.

Ne yapmam lazım ACİL yardım edin lütfen !

NOT : SAĞ GÖZÜNDE BİR PROBLEM YOK. O YÜZDEN SADECE SOL GÖZÜNÜN FOTOĞRAFINI ÇEKTİM

mailto:/2011/5/15/8409.jpg

mailto:/2011/5/15/8422.jpg

mailto:/2011/5/15/8452.jpg

Bence hemen hemen hemen hemen bir veterinere götürün hemde çabuk çabuk çabuk gö-tür-me-li-si-niz. Yazık hayvana acı çekmesin. :(

antifbyigit' Alıntı:
Bence hemen hemen hemen hemen bir veterinere götürün hemde çabuk çabuk çabuk gö-tür-me-li-si-niz. Yazık hayvana acı çekmesin. :(

Pazar günü veterinerler açık olmuyor ki , işin kötü tarafı geçen hafta aracımla kaza yaptığımdan aracım serviste yani araçta yok ki hemen atlayıp götüreyim. Üstelik pazar günündeyiz.

Kaplumbağamın neyi var sizce ? Gözü iyileşirmi ?

Şuan evde yapabileceğim en iyi tedavi metodu nedir ?

LÜTFEN ACİL YARDIM

Çok kötü görünüyor.Basit bir göz enfeksiyonuna benzemiyor.
Hangi şehirdesiniz?
Mutlaka açık olan veterinerler oluyor.Eğer veterinerlik fakültesinin olduğu bir şehirdeyseniz hemen oraya götürebilirsiniz.
Bu durumda ne yapılabilir bilmiyorum hiç.

zencefil' Alıntı:
Çok kötü görünüyor.Basit bir göz enfeksiyonuna benzemiyor.
Hangi şehirdesiniz?
Mutlaka açık olan veterinerler oluyor.Eğer veterinerlik fakültesinin olduğu bir şehirdeyseniz hemen oraya götürebilirsiniz.
Bu durumda ne yapılabilir bilmiyorum hiç.
Mersinde oturuyorum. Mezitli - viranşehir ilçesinde.

Göz enfeksiyonu değil , diğer kaplumbağa ısırıyordu hayvanın gözünden , ben bir kaç kez kendi gözlerimle şahit oldum . Sanırım bu sabah yine ısırmış ki hayvanın gözü bu hale gelmiş

Keşke ısırdığında ayırsaydınız. offff canım ya küçücük közleri çok kötü görünüyor.

antifbyigit' Alıntı:
Keşke ısırdığında ayırsaydınız. offff canım ya küçücük közleri çok kötü görünüyor.
Evet ama zavallım hasta olan zaten sürekli uyuyor , ötekide çok kıpır yüzerken bir anda gelip ısırıyor ben elimi atıp ayırana kadar zaten olan oluyor. :(

Arkadaşlar sizce iki kaplumbağayı aynı yerde beslemek hatamıdır ???

Olmazsa birazdan çıkıp götürecem kaplumbağayı veterinere inşallah açıktır veteriner

Peki sizce kaplumbağayı neye koyup götürmeliyim??

Buzdolabı poşetini şişirip içine koysam bir sorun olurmu?

Bir kutunun içine bez parçaları koyup hava delikleri açarak götürün.Poşet onu daha da strese sokar.
Keşke hasta kaplumbağanız için tedaviye başlasaydınız.Genelde aynı boyutta olan özellikle küçük kaplumbağalar arasında pek problem olmuyor.Galiba sizinki bir istisna.

Valla eğer başka bir kaplumbağa tarafından ısırılmışsa kesinlikle bir veterinere gitmelidir.
http://www.mezitlivet.net/index.asp?sayfa=iletisim adresinde bir veteriner var ama açıkmı bilemem telefon aç istersen hem açıkmı öğren hem de ücretleri sorarsın acil olarak yapacağın merhem sürmek ve antibiyotik almak çünkü ne olursa olsun gözlerinin mikroptan korumak için bunlar gerekli

Bi de Mersin Kaplumbağa Rehabilitasyon Merkezi kurulmuş haberde okudum yeni mezitlinin ordaymış o kuruluş yardımda bulunabilir dene şansını istersen
http://www.yabantv.com/haber/5904-hastane-hastalarini-bekliyor.aspx

Son tavsiyem de mersin üniversitesi veterinerlik fakültesine gitmen

İnşallah kaplumbağanız düzelir

Az önce kaplumbağamı kutuya koyarak veterine kadar yürüdüm ancak ne yazık ki kapalıydı doktorumuz. Bugünü ne yazık ki böyle sürdürecez ben suyunu sık sık değiştirip hem temiz hemde ılık tutumaya çalışacağım.

Peki gözünün düzelip tekrar görme olasılığı varmıdır arkadaşlar? Çünkü bayağa bi kötü gözüküyor

Anivet var, bir de oraya git.

İnönü Mah.1406 Sok.bezek Apt.17/d
Pozcu, Mersin
0324 329 4731

yes23' Alıntı:
Anivet var, bir de oraya git.

İnönü Mah.1406 Sok.bezek Apt.17/d
Pozcu, Mersin
0324 329 4731

Dediğiniz yer pozcuda , ben mezitlide oturuyorum. Ayrıyetten bugün pazar ne yazık ki her yer kapalı.

Yarın sabah götürsem , o zamana kadar bir problem olurmu ? Ben suyunu sık sık değiştirip ısısını sabit tutmaya çalışacağım.

Elinizden gelen neyse onu yapın. Ne diyeyim? Umarım kaplumbağa iyileşir.

Sağolun arkadaşlar bana çok yardımcı oldunuz . Dualarınızı esirgemeyin , bu kapluşlar benim hem minik hemde can dostlarım . Onları çok seviyorum. Aslında 3 tanelerdi , bir tanesini 2010 Aralık ayında Akciğer enfeksiyonundan kaybettik. Veterinerede götürmüştüm halbuki ama vadesi yetmedi demekki. Bunuda kaybetmek istemiyorum.

Az önce elime alıp konuştum , yarın seni doktora götürecem dedim sen şimdi uyumaya çalış dedim. Sonrada bildiğim tüm duaları edip hastalıklı olan gözüne üfledim. İnşallah Allahım kabul eder dualarımı ve şifa verir kaplumbağama.

İnşallah kurtulur kaplumbağanız yarın ilk işiniz veterinere gitmek olsun kaplumbağanıza acil şifalar versin

Konu kilit.Kuralları okuyup öyle konu açın konu başlığı tamamen büyük olamaz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri