Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uygun Fiyatlı Uvb

Evet yıkadıkça koy. Yavaşça dök. Derin kase, çorba tabağını ters çevirip tabana koy kum döküldükçe çarpıp kenarlara doğru yayılır. Boş tabana dökersen kum değdiği anda yukarı doğru yükselir. Tabana oturması zaman alır.

Şimdi yapma hayvan uyusun. Gündüz uğraşırsın.

Evet yıkadıkça koy. Yavaşça dök. Derin kase, çorba tabağını ters çevirip tabana koy kum döküldükçe çarpıp kenarlara doğru yayılır. Boş tabana dökersen kum değdiği anda yukarı doğru yükselir. Tabana oturması zaman alır.

Zaten daha bugün sipariş ettim birkaç güne anca gelir herhalde.

Umarım gelirken kırılmaz.

Ekli dosyalar

• F14F8467-E170-4FAF-AE49-2BEA40131ABA.jpeg
    F14F8467-E170-4FAF-AE49-2BEA40131ABA.jpeg
    164 KB · Görüntüleme: 10
Taşımada ampuller riskli. Kum ağır olduğu için kaldırıp atmazlar.

Taşınırken ampul vs. şeylerin bazı kargocuların umursamazlığı yüzünden kırılma , parçalanma gibi durumları olabiliyor ama bu kum için geçerli değil. Kum ağır olduğu için kaldırıp atma vb işlemler uygulamaları daha güç bir durum.
Satıcının mesajını tam anlayamadım benim bildiğim bu gibi durumların engellenmesi için kovanın içine kumu poşetler koyarlar çuval geçirip streçlemeyi ilk defa duydum.

Taşınırken ampul vs. şeylerin bazı kargocuların umursamazlığı yüzünden kırılma , parçalanma gibi durumları olabiliyor ama bu kum için geçerli değil. Kum ağır olduğu için kaldırıp atma vb işlemler uygulamaları daha güç bir durum.
Satıcının mesajını tam anlayamadım benim bildiğim bu gibi durumların engellenmesi için kovanın içine kumu poşetler koyarlar çuval geçirip streçlemeyi ilk defa duydum.
Kumun kovası kargocular yüzünden kırılabiliyormuş ama çuval geçirip streçledikleri için kum dışarı dökülmüyormuş.

Peki kumu koyarken filtreyi kapatayımmı kumu çekmesin diye?

Kumu koydum. Her koymadan önce 3-5 kere yıkadım leğende.
Kabuğunu termometreye sürttüğünü farkettim kuru alana koydum kaşımaya başladım ve ilk kez sanki dans eder gibi kabuğunu sağa sola sallamaya başladı 😂

Not: kabuğunu sağa sola sallama hareketini sürekli yapmaya başladı, termometrenin altına girip yapıyor.

Filtreyi bir sefer temizledim, dip çekimi yapıp yeni su ekledim.
Sanırım geriye sadece beklemek kalıyor.

Filtre kapalı olacak tabiki. Neyse yapmışsın zaten. Yarın sabah bir daha temizle. Kalan toz tabana oturur. Her genel temizlikte kumu karıştırıp tozu havalandırır suyu alırsın sonra temize çıkar. Toz kalmaz.

Plakalar kurudukça gerilir ve kaşınır.

Hayvan ufak şu an birşeye gerek yok. Olana sürtünüp kaşınsın. Kökün altında kalıp boğulur.

Cem bey filtreyi birdaha temizlememe gerek varmı? İlk kum koyduğum gün temizledim sonra ertesi gün temizledim. Bu arada hala biraz bulanıklık var normal midir?

Geri