Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Kabuğu Sarardı

ediilebüdü

Yeni Üye
Kaplumbağam deri değiştiriyor bu aralar. ve kabuğu yaklaşık 1 aydır sarımsı kurumuş bir görüntü veriyor losyon aldım petshoptan buna rağmen pek düzeldiği söylenemez. kabuğu sert fakat rengi değişti. kullandığınız losyon varsa söyleyebilir misiniz?

Konu başlığı içeriği kısaca açıklayıcı nitelikte olmalıdır
Konu hastalık sağlık kategorisine taşındı/tubidik

Cvp: Kaplumbağamın Nesi Var?

benmkide öyleydi losyon kullanmadan gecti :)

Kabuğa herhangibir kimyasal kullanmayın. Vakti geldiğinde kendi kendine dökülür. Güneşlendirmeye ve kalsiyum takviyesine özen gösteriyorsanız başka yapmanız gereken birşey yok.

tubidik' Alıntı:
Kabuğa herhangibir kimyasal kullanmayın. Vakti geldiğinde kendi kendine dökülür. Güneşlendirmeye ve kalsiyum takviyesine özen gösteriyorsanız başka yapmanız gereken birşey yok.

benimki en az 2 aydır böyle ama :S

Cvp: Kaplumbağam Kabuk Değiştiriyor

Fotoğraf ekleme imkanınız var mı?

Kabuk sapsarı duruyor. Ben kabuk değiştirmesi olduğunu sanmıştım ama sizin durumunuz farklı galiba. Bir veteriner hekimin görmesi lazım. Kabuğuyla ilgili bir hastalık olabilir :(

tubidik' Alıntı:
Kabuk sapsarı duruyor. Ben kabuk değiştirmesi olduğunu sanmıştım ama sizin durumunuz farklı galiba. Bir veteriner hekimin görmesi lazım. Kabuğuyla ilgili bir hastalık olabilir :(

bundan yaklaşık bir ay önce kabul değiştirdi ama yine anı renkte kabuk çıktı en kısa zamanda göstereceğim :(

Geri