Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğu

pelinyildiz

Bronz 4 Üye
Kaplumbağamın kabuğunun üzerinde,hani bardaklarda su lekeleri kalır ya, öyle lekeler oluşmaya başladı ve kabuğunun tam ortasında beyaz bir çizgi var. Kadifemsi değil.ama kabuğundan biraz daha yumuşak gibi.sorunu ne bilen varmı?

Cvp: Kaplumbağamın kabuğu

Fotoğraf koyarsanız daha iyi olur.Kaplumbağa suyunda çeşme suyumu kullanılıyor.Fırçalıyınca geçiyor mu lekeler?

sudan olabilir damacana su koyun isterseniz farkı görüceksiniz diş fırcası ile temizleyin

Diş fırçasıyla nerdeyse hergün temizliyorum.(forumda bazı yerlerde haftada bir kez temizleyin yazıyor bu ona zarar verir mi). Ama lekeler çıkmıyor.çeşme suyu kullanıyorum, bi keresinde içme suyu koymuştum hareketsiz durdular(sevmediler galiba). ama tekrar deneyim belki geçer.

lekeler kendisi yok olur siz sadece normal temizleyin bırakın içme suyu kullanın hiç birşey olmaz

kabuğunun tam ortasındaki beyaz çizgi büyüdüğünü gösteriyo :) sanki bi yere girip çizilmiş gibi duran beyaz bi çizgi di mi ? bu çizgi kapluş büyüdükçe geçer kabuk değişimi yakın görünüyor :)

Geri