Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Taş yemeye çalışıyor

d_ygur

Yeni Üye
Merhabalar kaplumbağam şuan taş yemeye çalıyor bugün yapmaya başladı sanırım dikkatimi öyle çekti şuan hafif bir enfeksiyonu var ama iyi geçti gibi günde iki yem veriyordum ama bugün taş yediğini görünce üç yem verdim aciktigi için mi yapıyor ne yapmam lazım ve yem yedikten hemen sonra dışkısıni yapıyor bu da ayrı yemine gantagut damlatiyorum enfeksiyonu için ve sabah akşam şekilde birer adet veriyordum bugün akşam yemi hariç iki yem yedi ne yapmam lazım normal bir davranış mi yoksa yem sayısını artirmalimiyim bir de yavru bir kaplumbağa 🐢

Ekli dosyalar

• 1689432594287829521980369450350.jpg
    1689432594287829521980369450350.jpg
    723.2 KB · Görüntüleme: 9
O taşları hemen yeriyle çıkarın. Yerse midesinde kalır. Ancak endiskopi ile çıkarabilirler ki onun içinde yetişkin hayvan olması lazım.

Hayvan yem artığı yosun yada alg kokusu aldığında yeme hissiyatı duyar.

Vitasand pro78 marka sarı silis kum kullanıyoruz. Hayvan eşelenip vakit geçirir. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atar. Hazımsızlık çektiğinde yer. Aynı zamanda bağırsaklarındaki olası parazitleri atar.

Teşekkürler çıkardım zaten direk yemeye caksitigini görünce ama küçük olduğu için ağzına tam alıp yiyemiyordu hiç yediğini düşünmüyorum

Su yüksekliği kaç cm? Küçük kaplumbağalarda en az 20 cm olmalı su yüksekliği

Geri