Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuğundaki ani değişme ?

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Öncelikle merhabalar :)

Benim öncedende belirttiğim gibi 2 tane kırmızı yanaklı su kaplumbağam var tüm ekipmanları tam bir paludaryumda kalıyorlar ama son günlerde kaplumbağalarımın 1 tanesinde bir gariplik baş gösterdi :S

Kabuğunun çeşitli yerleri beyazlamaya kabuk bağlamış gibi kalkmaya başladı mantarmı diye araştırma yaptım,kokladım. Koku,yumuşama yok yemini yemeye iniyor azcık yüzüp tekrar kuru alana çıkıyor gün geçtikçe dahada beyazlamaya başladı birde kuru alanında sürekli uyuyor sizce kabukmu değiştiriyor ? Ben bu olayı anlamadım lütfen yardım edin :S

Cvp: Kaplumbağamın kabuğundaki ani değişme :/

kabuk değişimi olabilir ama net bilemem.

Cvp: Kaplumbağamın kabuğundaki ani değişme :/

Bana da kabuk değişimi gibi geldi, fotoğraf yükleyebilme imkanınız varsa fotoğraf yükleyin lütfen.

Cvp: Kaplumbağamın kabuğundaki ani değişme ?

Kuru alanda sürekli uyumasının kabuk değişimiyle alakası olmayabilir.Hastalık belirtisi var mı? Yem yememe, alt kabukta pembelik, yan yüzme, hapsurma, suya batma gibi.

tghn1020 : Teşekkür ederim :)

Kerberos : Makine şuan şarjda çıkında çekip hemen koyacağım.

VamPrelLa : Alt kabuğunda pembeleşme,hapşurma,yem yememe,yan yüzme,suya batma gibi sorunlarımız yok Allah'a şükür :)

Herhangi bir mantar oluşumu açısından da paludaryumlarınıda derinlemesine temizledim tüm ekipmanlar dahil şuan mavi damla ve vitamin almaya gidicem her ihtimale karşı :/

Mavi damlayı filtreyi kapatıp mı kullanmalıyım ?

Mavi damlayı kullanmadan önce filtreyi 15 dk kadar kapalı tutun sonra çalıştırın. Mavi damla yerine bir miktar kaya tuzu atsanızda olur. Mavi damla faydalı mikroorganizmaları da öldürüyor.

Kaya tuzu atmak daha mantıklı .kabuk değiştirirken kuru alanda daha çok kalmak isteyebiliyorlar . Yine de gözlemleyin .

bende kabuk değişimi olduğunu düşünüyorum.resim koyabilirmisiniz?

Geri