Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın kabuğundaki beyazlık

Cvp: kaplumbağamın kabuğundaki beyazlık

Pamuksu bir dokusu ve kötü bir kokusu var mı beyazlaşmanın?

Fotoğraf çekerseniz kesin bir sonuç söylerim.Çeşme suyu kullanıyorsanız kireç olabilir kabuğunu fırçalayınca çıkıyor mu?

kabuk atıyor olabilir. ancak ben yinede bir veterinere götürün derim. bu gibi sıkıntılı dönemlerde veteriner yardımı şart.

pamuksu bir doku veya koku yok çeşme suyu kullanmıyorum fırçaladığımda çıkmadı

Fırçaladığınızda çıkmıyor ise mantar başlıyor olabilir. Yada kabuk değiştiriyor olabilir. Fotoğraf koyma şansınız var mı ? Bakım şartlarınız nelerdir ? Nerede bakıyorsunuz ?

kabuğunda ayrılma var gibi sanki biraz

dediğim gibi veterinere götürün bence. sorun büyüyebilir.

Büyümeye bağlı beyaz lekeler de olabilir. Hafif mat bir beyaz ve sınırları belrisiz ise her genç kaplumbağanın kabuğunda böyle lekeler çıkar.

Eski kabuğun yeni kabuktan ayrılması ile, içine hava veya su girmesi de beyazlığa neden olur.

Fotoğraf koyarsanız yardımcı oluruz.Ayrılma dediğiniz kabuk değişimi olabilir.

Benim kaplumbağamda da var, kabuk değiştiriyor. Sizin kaplumbağada da muhtemelen bu yüzden beyazlık var.

Geri