Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın kabuk sorunu

Emremine

Yeni Üye
Merhaba
Kaplumbağamın kabuğu uzun süredir bu şekilde kabuk da değiştirmedi neden olur başka bir sorun olabilir mi endişelendim
36E744D1-C911-4A4D-9913-BC4EFB21F04E.jpeg

Ekli dosyalar

• 4861E2AA-AD92-4302-ABB5-002636473B8B.jpeg
    4861E2AA-AD92-4302-ABB5-002636473B8B.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 18
Hayvan çok hızlı mı büyüdü?

Kabuk boyu kaç cm? Biliyorsanız yaşı nedir, yavru halde aldıysanız ne kadar süre geçti?

Kabuk sertleştirici mi kullanıyor musunuz?

Yem ve yiyecek neler veriyorsunuz?

Hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim bana geldiğinde 5cm di 8 yıldır bende 23cm dişi
Kabuk sertleştirici kullanmıyorum jel sürüyorum deep clean kabuğunu temizlediğim zamanlarda iki buçuk haftada bir ayda bir gibi ve deep reptivit damlatıyorum yemine ya da ağzına 2 damla iki haftada bir
Tropikal reptiles carnivore
Jbl energil
Sera reptil yemleri dönüşümlü veriyorum
Yumurta beyazı ve tuzsuz peynir veriyorum haftada bir

Süt ürünleri vermiyoruz. Sindirim sistemi süt ürünlerine uygun değil.

Elinizdeki yemler protein ağırlıklı, bitkisel yok ya ahm turtle sticks ya da tetra reptomin alın. Ayrıca tropical biorept W yemi alın. Energil yada carnivore yemin biri yeterli. Bitince birini alın sadece. Haftada 1 veriyoruz. Günde ise bir öğün vereceksiniz yemleri.

Kabuk jelini çöpe atın o zararlı. Nitekim kabuğa da yansımış. Plakalar dalgalı halde gelişmiş.

Plakada fazla bir katmanlaşma gözükmüyor.

Reptiviti haftada bir 1 damla stick yeme damlatıp verin.

20 cm kabuk boyu sonrası kabuk gelişimi öncesine göre yavaşlar. Kabuk yeterince büyümediği için yeni plaka gelişimine ihtiyaç duymaz. Plaka atımı yavaşlar.

Haftada bir iki defa yemden uzak saatte akşama doğru olur. Marulun orta körpe yapraklarından verin. Yarım saat sonra yemediklerini alın.

Geri