Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamın kumu eşelemesi ?

aykut

Yeni Üye
arkadaşlar kaplumbağam akvaryumda ki taşın dibini eşeliyor sizce neden olabilir?
yumurta filan bırakması olabilir mi ?

Cvp: kaplumbağamın kumu eşelemesi ?

Kaplumbağanız kaç yaşında?

biri 1 yaşında diğerinide başkasından almıştım ortalama 3 yaşında filan galiba

O zaman kumların arasında yem kırıntıları arıyor ya da sadece oynuyordur.

Normaldir. Benim akvaryumda biraz büyük bir taş var. Kaplumbağam etrafını eşiyor sürekli :D

Çok normal bir durum. Ancak eğer dışkı yeme durumu da gözlediyseniz protein eksikliği olabilir.

yes23' Alıntı:
Çok normal bir durum. Ancak eğer dışkı yeme durumu da gözlediyseniz protein eksikliği olabilir.

Benim kapluşda da dışkı yeme olayı var,ne yapmam gerek protein için,karides uygun mudur ?

benmkindede var sera raffy p alsam geçer mi ?

@batubozo, @lebisusnac;

Eğer protein oranı yüksek yemlerle beslerseniz sorun geçecektir. Karidesle de besleyebilirsiniz ancak karides proteinli olduğu kadar yağlı da, bu sebeple kaplumbağada obezlik gibi daha ciddi problemlere yol açabilir. Ben karidesi haftada 2 kere veriyorum sadece.

Geri