Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın nesi var?

heath

Bronz 3 Üye
kaplumbağama gerekli olan herşeyi aldım. Daha 3 aylık ama fazla hareket etmiyor elime alınca gözlerini açıyor elimde yürütüyorum ama suyun içinde gözleri çoğu zaman kapalı ve uyuyor bu doğal bişeymi? su boyunu geçtiği içinde hep filtrenin üzerine çkıyor. orada suya gömülü şekilde uyuyor. sadece acıktığı zaman suyun dibinde yürüyerek yiyecek bişeyler arıyor. onun haricinde uyku halinde hep. bu normalmi? su sıcaklğıda 29 derece.

Cvp: Kaplumbağamın nesi var?

Sürekli uyuması, gözleri kapalı durması doğal değil. İmkanınız varsa bir veterinere kontrole götürün.

4 tane veterinere sordum araştırdım bu mesajı yazmadan önce hiçbirisi kaplumbağalardan bişey anlamıyor.Yalnız teki güneş ışığına çıkar dedi bizim evde güneş almıyor. Napabilirim peki?

Kaplumbağanız 3 aydır sizinle mi? Ne zamandır durumu böyle? Gözlerinde şişlik var mı? Yem attığınız zaman yiyor mu? Kabuğunda ya da vücudunun herhangi bir yerinde beyazlık var mı?

yazın güneş gördüğü zaman hareketleniyordu. kaplumbağam 3 aydır benimle 1 ay önce daha kötü durumdaydı hiçbişey yemiyordu eğri duruyordu hapşuruyordu ama bu durumu geçti antibiyotik kullandım şimdi ise bol bol uyuyor şuanda yem attığımda yiyor ve beyazlıkta yok. acaba daha tam olarak iyileşemedi mi? hastalık belirtileri kayboldu ama sanırım hala halsizlik devam ediyor. Gözlerine şimdi baktım hafif bir şişlik var.

Kuru alanında ısıtma lambası var mı? Bir de kapluşunuzun bir fotoğrafını ekleyebilir misiniz gözlerinin göründüğü?

evet ısıtma lambası var ara sıra çıkıyor ama güneş ışığı vazifesi görmüyor ne yazıkki :( kaplumbağamın hazırda bir fotoğrafı yok şuanda da uyuyor. isterseniz uyurken resmini koyuyum eğer anlaşılırsa.

Gözlerinin durumu için fotoğraf sormuştum ama daha çok halsizliği var diyorsunuz. Hastalığı yeni düzeldiyse eğer halsizliği buna bağlı olabilir. Vitamin kullanabilirsiniz, yem miktarını ve çeşidini artırabilirsiniz.

Kaplumbağamın nesi var?

vitamin kullanıyorum. uyurkenki bir resmini çektim şimdi. onu da paylaşıyım.
mailto:/sza06d.jpg

Siz daha iyi inceleyebilirsiniz sağ gözünde bir farklılık var mı sol gözüne göre yoksa fotoğraf açısından mı sağ gözü şiş gibi duruyor acaba? Yemek yemediği dönemde vitamin eksikliği de gelişmiş olabilir. Yemek yemesi, kuru alanda beklememesi, yüzebilmesi iyileşme belirtileri ama fotoğraftaki hasta bir kapluş gibi görünüyor. Keşke bilgili bir veteriner bulabilseniz :(

peki gentamisin iğne var deri altından enjeksiyon yapıyorlar. Kaplumbağama gentamisin iğne vurdursam faydası olur mu? Birde ne kadar enjekte etmek gerekiyor bir bilginiz var mı? yüksek dozda enjeksiyon yapılmasından korkuyorum kaplumbağama zarar gelsin istemiyorum.

Kapluş küçük olduğu için enjeksiyon yapılamayabilir.

Geri