Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Sağlık Durumu

Woozie

Bronz 5 Üye
Selamlar, ilk gün ben yem verdikten sonra bir tane daha reptomin babam vermiş. İkinci gün de annem ben vermeden bir öğünde 3 reptomin yeminden vermiş. Obezite hemen olabilir mi iki gün düzensizlikte bilmiyorum fakat obezite olma ihtimali var mı yok mu öğrenmek istedim. Eğer obeziteye doğru giden bir durum varsa ufak bir diyet önerebilirseniz sevinirim. Elimde olan şuan ki yemler: Reptomin, raffy I, raffy P

Resim1
Resim2

Birde kaplumbağam kafasını suyun üzerine çıkardığı zaman boynunda yüzük yutmuş gibi bir hal hala oluyor. Cem abi buna daha önce kendisini ısıya göre ayarlaması için demişti fakat böbrek yetmezliği durumu olabilir diyen birileri var. Bunun sebebi nedir acaba şuan suyun ısı değer 28 derece.

Bir kaç gün 1-2 yem fazla verme ile hayvan obez olmaz. Bunu tolere eder. Senin gördüğün deri birikmesidir. Bu çok kalın olursa obezliğe bağlı boyun yağ bağlamıştır. Böyle bir durumda hayvan kafasını kabuğun içine sokamaz. Kafasını kabuk içine sokabiliyorsa sorun yoktur.

Boyun bölgesi dediğim gibi. Böbrek sorunu arka ayak çukuru ve baldır bölgesine doğru şişlik ve kızarma varsa olur.

Ön ayak ile boyun arası arasındaki şişlikte karaciğerde sorun olduğunu gösterir.

Geri