Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın son durumu...

heath

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar vakit buldukça size kaplumbağamla ilgili bilgi vermeye çalışıyorum. Hergün ağzına şırıngayla mama ve vitamin karışımı veriyorum. Ağzını açması için uğraşıyorum sonuçta ağzını açıyor ve bende bu karışımı verebildiğim kadar veriyorum ağzına gerçi itiraz ediyor çok fazla çırpınıyor ama yapacak bişeyim yok maalesef. Eğer ağızdan beslemesem belki şimdiye kadar onu kaybetmiş olurdum. Bugün dikkatimi çekti. Haftalardır gözlerini açmayan kaplumbağam iki gözünüde bugün çok az araladı gözlerini açmak için uğraşıyor. Ama gözlerinin içi hiç iyi görünmüyor içinde saydam beyaz bir perde var. Terramycin fayda etmeyince tobrex kullanmaya başladım hala devam ediyorum. Birde yem verince suya bırakınca çok canlanıyor hareketleniyor yani. Yuvasına bıraktığım zaman da ağzını açıp kapatıyor sanırım yem verirken stres yaşıyor. Suya batık eğimli bir taşım var genellikle alt kısmı suda üst gövdesi kuru alanda kalacak şekilde onun üzerinde duruyor.
Su sıcaklığı 33 derece birde taşım kuru alan lambasına yakın birazda sanırım onun sıcaklığına gidiyor.

Cvp: Kaplumbağamın son durumu...

Gözlerini aralaması iyi bir gelişme. Ağızdan mama vermeye ve merhem sürmeye devam edin umarım en kısa zamanda kendini toparlar.

Saolun moralim biraz yerine geldi :)

Rica ederim geçmiş olsun :)

Kuru alan lambasını direk taşın üzerine doğru tutturun isterseniz. Allah yardımcınız olsun. Elinizden geleni fazlasıyla yapıyorsunuz. İnşallah düzelecek kaplumbağanız. Gözlerini açması, yemden sonra olsa bile hareketlenmesi tabii ki güzel haberler.

Saolun Tuba hanım ilginiz içinde ayrıca teşekkür ederim :) Bana hep yardımcı oluyorsunuz. Kaplumbağam inş. iyileşecek gözüm gibi bakıyorum yavrucağa.

Rica ederim, bu tedavi sürecinde kendinizi yalnız hissetmeyin hepimiz sizinle beraberiz. İnşallah iyileşip elinizden yem kaçırdığı günleri de göreceğiz :)

Teşekkürler inş. dediğiniz gibi olur :)

inş. size ggeçmiş olsun tabi kaplumbağanıza da:)

Geri