Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın Suyu Sararıyor??

Zencefil

Bordo Bereli
Yakınlarda 80*100 ölçülerinde bir akvaryuma geçtim.Kuru alan, ısıtıcı, iç filtre her şey mevcut.Buna rağmen içinde ki her şeyi temizleyip suyu koyduğumda bir kaç gün içinde su sararmaya başlıyor?? Daha önce bu kadar çabuk bu hale gelmezdi.Neden oluyordur fikriniz var mı?

çok açıklayıcı olmuş sağolun yani.

EDIT PAYTAK:Lütfen imla kurallarına dikkat ediniz.

zencefil' Alıntı:
çok açıklayıcı olmuş sağolun yani :s

Ne demesini bekliyorsun? başka çözümü mü var? Ya Filtre alacaksın Ya da sık sık suyunu değiştireceksin(büyük akvaryumda sık sık su değiştirmen imkansız hava soğuk)

Akvaryumunuz büyük olduğu için iç filtre yetersiz geliyor olabilir. Dış filtre alırsanız sorununuz çözülür büyük ihtimalle...

Sebebi içine koyduğum mango kökündenmiş onu attım rahatladım su artık sararmıyor. :)

Mango kökü fena derecede suyu sarartıyor malesef.Ben o salınımı durduramadım aylarca suyumu bozdu.Görselliği çok güzeldi ama baş edemedim ve attım =)

Geri