Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağamın tırnağı koptu

AbbasPanpa

Bronz 3 Üye
Arkadaşlar kaplumbağalarımın bir tanesinin tırnağı koptu, bizim yüzük parmağımıza denk geliyo işte, o tırnak koptu az önce farkettim baktım tırnağının olduğu yerin içinde hafif bi karalık var kırıldığı belli.. Yenisi çıkar mı tekrar? öyle mi kalacak?

Cvp: Kaplumbağamın tırnağı koptu

konu dikkat edimesi gereken bir konu.mantar hastalığıda tırnak dökebiliyor bazen.siz kırıldı sanarsınız hastalık olabilir dikkatli olun.eğer mantar değilse ve kırıldıysa yeniden çıkacaktır

genç kaplumbağa' Alıntı:
konu dikkat edimesi gereken bir konu.mantar hastalığıda tırnak dökebiliyor bazen.siz kırıldı sanarsınız hastalık olabilir dikkatli olun.eğer mantar değilse ve kırıldıysa yeniden çıkacaktır

Mantar olacağını sanmıyorum, kaplumbağalarım 16 cm büyüklüğünde ve elden yediriyorum onları bazen yanlışlıkla birbirlerinin ayaklarını ısırıyolar bi kaç kere şahit olmuştum yedirirken..bacaklarını ısırıyolar farkında olmuyolar bırakmayıp yem sanıyorlar tırnağı kırık olanı diğeri ısırmıştı bi kere baya bi 10 saniye bırakmamıştı ben vurunca kurtuldu..ısırıklarıda kuvvetli elimi kanatabiliyolar..

İnşallah sizin dediğiniz gibidir.birbirlerini ısırıp yem olmadığını anlayınca bırakma hareketini benim kaplumbağalarımda yapıyor.

birbirlerini ısırması zararlı olabilir mazallah yem olmadığını bi an farketmeseler birbirlerine zarar verebilirler.

farketmediklerini bi an düşündümde .d kötü olur yani .d

yok yok:)olmaz çünkü ilk ısırdıklarında anlamıyorlar fakat sonra anlayınca bırakıyorlar:)

:) öyle diyosanız öyle olsun çünkü ben öyle bişey yaşamadım yaşamakta istemem :)

Yaşasanızda birşey olmaz merak etmeyin:) Birbirlerine zarar verecek şekilde ısırmıyorlar.

benim ki biri küçük biri büyük büyüğü bi ısırsa zarar vermek istemese bile zarar verir ondan korkuyorum :)

ben kendi kaplumbağamı pet shoptan almaya gitmiştim baktımki tırganı kopmuştu vede çok sevimli ve hareketli görünüyodu aldım 2 ay sonra tırnagı yerine geldi :)

Geri