Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağamızın kuyruğu kopuyor.

zeenyan

Yeni Üye
iyi günler tekrar.

geçen gün kaplumbağamızın ayağını oynatamadığını yazmıştım.
( mailto:/forum/Konu-felc.html )
B.vit verdik, protein ağırlıklı beslemeye başladık.bu sabah ayağının üstüne biraz da olsa basarak -fakat hala topallayarak- yürümesi bizim için çok sevindirici bir gelişme oldu. kiii...
1-2 saat sonra bu sefer de kuyruğunun kopmaya başladığını farkettik.
kaplumbağamızın cinsini çok araştırdık ama bulamadık, kırmızı yanaklılardan değil. uzun kuyruklu bir hayvan. ekte resmini koyacağım.
acaba büyüdüğü için kopuyor olabilir mi? normal midir bu?
ya da yine besin eksikliğinden mi kaynaklanmaktadır?

yardımlarınızı bekliyor,şimdiden çok teşekkür ediyorum.

mailto:/2604kf9.jpg

(bu kıvrık olarak görünen en uçtaki küçük kısım kopuyor)

Cvp: kaplumbağamızın kuyruğu kopuyor.

Daha önce böyle bir kaplumbağa türü görmedim. Kapan kaplumbağası gibi aynen onlarında kuyrukları çok uzun. Sizin kaplumbağanın tüü değişik olduğu için kuyruğu büyüdüğü için mi kopuyor yoksa başka bir nedenle mi kesin olarak bişey söyleyemiycem. Bir veterinere danışsanız bu konuda size bilgi verebilir..

Ayakları perdeli gibi duruyor.Bizimkiler gibi 2 yere birden ihtiyaç duyduğu kesin.Nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ama hayvanat bahçesine ya da national geographic kanalına bir sorun derim.

benekli kaplumbağa imiş bebeğimiz.

bi sorun olmadı.

O küçücük kapluş boyu kadar kuyruğa nasıl baksın :)

kaplumbağamızın kuyruğu kopuyor.

Akvaryumda sıkısacağı bir yer varmı ? bence acilen veterinere gitmelisiniz ancak bu sekilde kuyrugunu kurtarabilirsiniz

sadece ucundan minik bi bölüm kopmştu zaten. sorun olmuyormuş araştırdım baya. şu an gayet iyi zibidi :)
teşekkür ederim!

Bu türü nerden buldunuz pet shoplarda satılmıyor bildiğim kadarıyla?

petshoptan almış kardeşim. bi tane varmış zaten.. bilemiyorum, araya mı karıştı artık nedir?

çok ilginç bi cins gerçekten :)

Geri