Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağanın tırnakları tekrar eski boyutuna ulaşır mı?

gizemli_kiz19

As 4 Üye
Biliyorsunuz ki bana yeni minik bir kapluş gelmişti.Ama geçen gün ablam onları beslerken ufaklığı almadığı için tırnaklarından birini ısırıp koparmışlar.Etine gelmemiş ama etine yakın bir yerden tırnak makasıyla kesmiş gibi olmuş.Diğer tırnaklarının boyuna ulaşır mı o kopan tırnağı?Ne zaman düzelir sizce?

Cvp: Kaplumbağanın tırnakları tekrar eski boyutuna ulaşır mı?

Tırnağı zamanla uzayarak eski haline gelecek ve tırnakları düzelecektir Tırnaklarının çabuk uzaması için kalsiyum takviyesi yapın yumurta akı vb ne veriyorsanız biraz miktarını arttırın eski haline gelecektir geçmiş olsun başka bir şeyi yok değil mi baktınız başka bir yerinde yara vb var mı diye

:( Geçmiş olsun.. Tekrar uzayacaktır tırnağı.

Sağolun.Evet baktım.Orası dışında her yeri sağlam kuzumun.büyükleri beslerken ufaklığı akvaryumdan alıyorum.Onu da elimde besliyorum yoksa ısırıyorlar yem kapacağız diye.

Geri