Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşlarımın cinsiyeti nedir?

AbbasPanpa

Bronz 3 Üye
Bu abbas, iri ve sakin olanı..
mailto:/b89v1y.jpg
abbası aldığımda kabuk hatası vardı üstünde belli oluyor zaten..bir sorun olmaz heralde?
mailto:/34e58a8.jpg

buda panpa, abbasdan biraz daha küçük hiç yerinde duramaz
mailto:/2ijnipu.jpg
panpanın kabuğu gayet güzel duruyo
mailto:/av23q.jpg

kabukları biraz yeşil, bu zamana kadar kabuk değişimi yapmadıkları için, bir tek masa lambaları eksik önceki patlamıştı hala gidip alamadım. az önce dısarı cıkardığımda kurudukları için 1 tane kabuk döktü panpa. ışığı alsam demekki hemen dökülecekler ve koyu renklerine kavuşacaklar..birde cinsiyet ayrımı yapabilirmiyiz bu fotoğraflardan. pek belli olmuyor ama ikiside dişi gibi duruyor

Cvp: Kapluşlarımın cinsiyeti nedir?

fotolardan net belli olmuyor ikisininde ön tırnaklarının resmini koysanız o zaman daha net tayin edilebilir.

Ön tırnaklarının fotoğrafları da olsa sanki daha net konuşabiliriz.
Ama ikinci kapluş dişiye benziyor.

mailto:/forum/Konu-kaplusum-ile-ilgili-sorular.html
bu linke ben resim eklemiştim anüsten tayin yapılabilir. Bir bakın işinize yarayacaktır.
Ön tırnaklar birbiriyle orantılı ve içe kıvrımlı ise dişi, ön tırnaklardan orta kısımda olanı diğerlerine göre daha uzunsa erkektir.

Jadeite' Alıntı:
mailto:/forum/Konu-kaplusum-ile-ilgili-sorular.html
bu linke ben resim eklemiştim anüsten tayin yapılabilir. Bir bakın işinize yarayacaktır.
Ön tırnaklar birbiriyle orantılı ve içe kıvrımlı ise dişi, ön tırnaklardan orta kısımda olanı diğerlerine göre daha uzunsa erkektir.

resme bakılırsa ikinci resimdeki kapluşumun anüsü diğerine göre daha uçda duruyo o zaman erkek oluyor. diğeri zaten ondan büyük ve anüsü daha içerde.. bu arada ön ve arka tırnak uzunlukları ikisininde eşit

kapluşlar 1 yaşını geçti mi?

Eğer erkekse ön tırnaklarının teki diğerlerine göre daha uzun olmalı. Kuyruğuda daha kalın olmalı dişiye göre ve anüs daha uçta olmalı.

Jadeite' Alıntı:
Eğer erkekse ön tırnaklarının teki diğerlerine göre daha uzun olmalı. Kuyruğuda daha kalın olmalı dişiye göre ve anüs daha uçta olmalı.

Bugün baktım, ön tırnakları arkaya göre biraz daha uzun. bide öndeki 2 tırnağı diğerlerinden biraz daha uzun abbasınkiler...

Kapluşunuz erkek o zaman diğeride dişi :)

tırnak resimlerini hala bekliyoruz.. :)

Geri