Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşum akciğer enfeksiyonu mu oldu!!!

edi=büdü

Gümüş 4 Üye
arkadaşlar üniversite dolayısıyla evden uzak kaldım hafta sonları haricinde ailem biraz ilgileniyorlar kapluşlarımla uzun süredir sularını değiştirmiyordum yaklaşık 1 ay kadardır artık su sararmıştı resmen ama temizdi içi sadece sarılık vardı neyse konuya gelelim her hafta filitreyi temizler kapluşların kabuklarını fırçalardım bugün sularınıda değiştirdim hatta ama kapluşların kabuklarını fırçalarken bir baktım ki sanki kabuklarında pembeleşme var. Evde olmadığımdan tam olarak bir belirti gösterdilermi bilmiyorum ama resimlerden görebildiğiniz kadarıyla acaba hastamı kapluşlarım ilacamı başlamalıyım yoksa suları hep sabit sıcaklıktaydı hiç bir ısı değişimi olmadı hatta lambaları da yeteri kadar kabuklarını kurutup ısınmaları için gayet güzeldi mailto:/g/dsc02127g.jpg/

Edit tubidik: Yardım edin şeklinde başlık açmak yasaktır.

RE: lütfen yarıdım edin arkadaşlar kapluşum akciğer enfeksiyonumu oldu!!!

Sadece pembeleşmeyle akciğer enfeksiyonu diyemeyiz.Bu yuzden net birşey söleyemem...

işte dedim ya uzun süredir takip edemiyorum ama şu bir kaç saattir izliyorum herhangi bir akciğer enfeksiyonu belirtisi göstermedi sadece karnında biraz pembelik var gibi

Birkaç gün gözünüz üzerinde olsun.Belirti yoksa daha endişelenmeyin... :)

Evet katılıyorum. Yemelerinde hareketlerinde problem yoksa endişe etmenize gerek yok bence de.

ikigündür yemeklerinide yiyorlar bakalım başka ne değişiklik olacak ??

İnşallah Kaplumbaganızın Bir Şeyi Olmaz :( İnşallah Düzelir

Geri