Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşum ile ilgili sorular

percus

Bronz 4 Üye
Arkadaşlar sizlere bir kaç sorum olacak.
1)Kapluşum Ferrarinin kabuğundaki açılmalar ve beyazlıklar neden oluyor?
2)Yaklaşık 17 ay oldu ve hiç büyümedi kabuğunun boyu 3.5 cm sebebi nedir veya boyutu normal mi?
3)Cinsiyeti nedir sizce?
4)Kuyruğunun hemen üstündeki kabuk bölümü çok yumuşak nedendir acaba?
5)Ferarri hiç elimden bir şey yemiyor çok çabaladım alıştırmaya çalıştım ama olmadı ne yapabilirim elimden yemesi için..
Şimdiden teşekkür ederim.Sizlere zahmet verdim...

Fotograflar:
mailto:/2il07pz.jpg
mailto:/4fva4y.jpg
mailto:/1jvm1g.jpg
mailto:/k2ybyf.jpg
mailto:/2n7r28g.jpg
mailto:/34pl7jo.jpg
mailto:/260s9q8.jpg

Lütfen kelimeleri dikkatli yazalım/alcatraz

Cvp: kapluşum ile ilgili sorular

1)Kaplumbağanız kabuk değiştiriyor.
2)Kaplumbağalar iyi bakılılırsa kabukları büyür.
3)Cinsiyeti hakkında daha birşey söylenmez.
4)Yeteri kadar güneşlenmezse kabuk yumuşama yapar.
5)Neden elinizden yesin ki kaplumbağa evcil bir hayvan değildir.

Kaplumbağa yırtıcı bir hayvan mı evcil değil derken ?Bir de bir çok videolara bakıyorum insan elinden yem yiyiyor hoşuma gidiyor.Ondan alıştırmaya çalıştım...

Lütfen kelimeleri dikkatli yazalım/alcatraz

benimkide yem yiyor elden ama artık hasta gözleri kapalı bazen açıyor ve hiç yem yemiyor

Kaplumbağalar evcildir ama sosyal hayvanlar değildir elinizden yem verirseniz devamlı elinizden yemeye alışacaklardır. Ama bu yemi suyun içinde ağzına uzatmanız gerek kuru alanda verirseniz yemezler. Cinsiyeti tayin edilebilir çünkü 17 ay olmuş. Ön tırnaklarından biri daha uzun ise erkek, Ön tırnakları kısa ve içe kıvrımlı ise dişidir. Ayrıca anüstende cinsiyet tayini yapılabilir. Anüs daha uçta duruyorsa erkek daha yukarıda duruyorsa dişidir.
mailto:/2mhslr5.jpg
mailto:/ojfq0m.jpg

Bu arada sizin kapluş muhtemelen dişi :) Tırnaklarına bakınca orantılı ve kıvrımlı duruyor.

Kaplumbağalar evcil değillerdir soğukkanlı hayvanlardır bunlar egzotik hayvanlar siz bir timsaha,iguanayaKaplumbağalarda onlar gibidir.

Soğuk kanlı olduğunu bende biliyorum teşekkürler ama bir timsah yılan gibi de tehlikeli değil uysal hayvanlar ayrıca sahiplerini tanıyorlar onlarla göz teması kuruyorlar ellerinden yiyecek yiyorlar. Böyle bir hayvan bana göre evcildir. Petshopta satılıyor adı üstünde evcil hayvan dükkanı diyeceksinizki timsah ve yılan satılmıyor mu belki satılıyor ama çok nadir bulursunuz.

Valla bizim buradaki çoğu petshop ta var timsah,yılan bir tanesinde piton bile var.Ama kaplumbağalarda ısırdılar mı iyi ısırırlar. :)

Valla onlar abartmış diyeyim ne diyeyim.. Ben ankaranın kızılay meydanındaki petshoplarda inanın çok nadir rastladım ki bizim ankaradaki petshopların en başını kızılay meydanı çeker. Kaplumbağanın masum ısırığı timsahın ısırması ve yılanın sokması gibi olmaz ama :)

bana kalırsa kapluşunuz kabuk değişimi yapıyor.. güneşlendirerek kabuk yumuşamasını engelleyebilirsiniz..

Birde kuru alan ısınız kaç derece? Kuru alanı yeterince sıcak bulmaması ve sürekli suyun içinde kalması da kabuk yumuşamasına yol açar.

Kuru alanınız suyunuzdan daha sıcak olmalı 33 derece yeterlidir.

valla arkadaşlar ısıtıcım yok arama aşamasındayım maddi olarak sorunum yok ama kredi kartım olmadığından internet üzeri alamıyorum bunu alım-satım bölümünde yazdım zaten.Bulunduğum ilde zaten hiç bir şey yok yem bile tek çeşit var..Neyse ben bugün bir kutunun içine koydum dışarı çıkamayacağı seviyede yükseklikte çok yüksek değil 7 8 cm yüksekliğinde elektirikli ocağı çalıştırdım kutunun içine koydum 2 saat boyunca sürekli seyrettim ve izlenimlerim kapluşum ferrari sıcaklığı sevdi çünkü arka ayaklarını açtı kurulanmaya çalıştı.Ve 2 saat sonra baktımki kuyruğunun üst kısmındaki yumuşama azalmış hatta sertleşmiş.Gerçekten bu forum kapluşum için çok faydalı oldu önceden hiç bilmezdim böyle şeyleri.Birde ferrarinin kuyruğunun üstündeki kabuğunun niye yumuşadığınıda anladım çünkü güneşlendirmeye çıkardığım zaman genelde yarı bir şekilde kuru alana çıkıyordu ve kuyruğunun üst kısmındaki kabuğu suyun içinde oluyordu onun için yumuşama oluyormuş bundan sonra günde 2 saat aynı yöntemi yapacağım elimdeki imkanlar bunlar olduğu için.Bana ısıtıcı satacak olan arkadaş varsa parasını postane kargo ile gönderebilirim arkadaşlar.Her şey için teşekkür ederim...

ben sizin ferrariyi ısıtma yönteminizi tam olarak anlayamadım. ama ferrari mutluysa sorun yoktur diye umut ediyorum.ayrıca internette biraz araştırma yaparak kapıda ödeme seçeneği bulunan bir çok site olduğunu da bulacağınıza inanıyorum :)

Evet size söylediğim gibi kuru alan sıcaklığı yeterli değilse ve suyun içinde duruyorsa kabuk yumuşaması olur kuru alanı ısıtmanız için masa lambası almanızı tavsiye ederim. 25 watt ampul takarsanız kuru alanla masa lambası arasındaki mesafe 7 cm 50 watt karasanız 14 cm olsun :)

Geri