Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kapluşumun cinsiyetini öğrenebilir miyim ?

m.cagliyan

Yeni Üye
kaplumbağamın cinsiyeti nedir ?

Ekli dosyalar

• Photo 1.jpg
    Photo 1.jpg
    225.4 KB · Görüntüleme: 28
Cvp: kapluşumun cinsiyetini öğrenebilir miyim ?

Kuyruk ve tırnağın anlaşılmada etkili olduğunu biliyorum ama. Birazdan bilir kişiler sana yardımcı olur bu fotoğraftan anlaşılıyorsa

Kuyruk ve tırnak cinsiyet belirlenmesinde en önemli unsurdur.Bu fotoğrafta ne yazıkki ikiside belli olmuyor. Daha belirgin bir foto yollarsan yardımcı olabiliriz. Onun haricinde tahminim ayak palet yapısından dolayı dişi yönünde..

Arkadaşların dediği gibi kuyruk ve tırnak yapısı belirleyicidir. 13-14 cm olan bir hayvan sanırım. Akvaryumda yüzerken kuyruk ve ön ayak tırnaklarını belirgin yakalayabilirseniz resmini çekin. Tekrar bakarız. Bana görebildiğim kadarıyla kuyruk ince ve anüs köke yakın, tırnaklarda kısa gibi geldi. Dişi diye düşünüyorum.

mailto:/2rh4j5w.jpg
mailto:/2z3nsw5.jpg

valla biraz bulanık çıktı ama bunları çekebildim :D

Hayvan dişi.
Boyutu tahmin ettiğim ölçülerde mi?

AEK' Alıntı:
Hayvan dişi.
Boyutu tahmin ettiğim ölçülerde mi?

belkide fazladır ama muhtemelen o civarlarda 2-3 ay evvel ölçtüğümde 11-12 cm falandı sabah tekrar ölçerim :D

Allah bağışlasın :) tahmin ettiğim gibi..

Geri