Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kapluşumun sırtındaki beyazlık ve diğer sorunlar

fıstıkx

Bronz 4 Üye
Merhaba arkadaşlar :)

Benim 2 adet kırmıızı yanaklı su kaplumbağam var çok özenerek donattığım, ekipmanları tam bir paludaryumda kalıyorlar ama sorun şu ki 1 kaplumbağamın sırtında ön kısımlarda küçük bir beyazlık var ne kadar silmeye çalıştıysam geçmedi mantar olabileceğini okudum resim atacağım az sonra zaten daha detaylı görürsünüz :ashamed0006:

Sorun 2:

Kaplumbağalarımın ikisi de küçükler kuyruk kısımları yumuşak ne kadar temiz tutmaya çalışsam sağlıklı bakmaya çalıştıysamda o yumuşaklık geçmedi acaba sorun bende mi yoksa kapluşlarım büyüdükçe kuyruk kısımları sertleşirmi :/ ?

Sorun 3:

Kapluşlarımın kuru alanının üstünde yeşil lekeler oluşmaya başladı ne kadar silip temizlesemde sürekli tekrar oluşuyor artık silmekten usandım ama hala oluşmaktan bıkmadılar yardımcı olabilirmisiniz ?

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ^^

Cvp: Kapluşumun sırtındaki beyazlık ve diğer sorunlar

soru 1 - eğer beyazlıklar kötü kokmuyorsa ipliksi bir yapısı yoksa mantar değildir. Ya kabuk değiştirme sırasında kabuğun içine hava girmesinden kaynaklı beyazlıktır, yada kaplumbağalar büyürken böyle lekeler olabiliyor, o tarz bir lekedir.

Soru 2 - evet kaplumbağanız büyüdükçe sertleşir o kısım.

Soru 3 - yeşil lekelerle alakalı fotoğraf yükleyin

Yeşil lekeler yosunda dolayı oluşuyor.Güneş alıyor mu akvaryum?

Kuru alandayken oluşuyor diyor, kabukta yosun oluşumu uzun süreli suda durmalarda olur.

Asıl soru,kabukta mı,kuru alanın üstünde mi yosunlaşma var ?

Çıktıkları kuru alanda yeşillenme var arkadaşlar :/

http://www.akvaryum.com/forum/yosun_nedir_akvaryumda_neden_yosun_olusur_k443219.asp
yosunlarla ilgili ayrıntılı bilgi verilmiş bu linkte inceleyebilirsiniz.

Teşekkür ederim gazoz :)

Sorun 2:
Sen ne kadar uğraşsan da kuyruk kısmı diğer kısımlara oranla daha yumuşak olacaktır. Bunun nedeni, ilerde büyüdüğünde çiftleşmesi kolay olsun diye :D

Cvp: Cvp: Kapluşumun sırtındaki beyazlık ve diğer sorunlar

woswos' Alıntı:
Sorun 2:
Sen ne kadar uğraşsan da kuyruk kısmı diğer kısımlara oranla daha yumuşak olacaktır. Bunun nedeni, ilerde büyüdüğünde çiftleşmesi kolay olsun diye :D

Teşekkür ederiim öğrendiğim iyi oldu :D :D

Geri