Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kara Kaplumbağası buldum

AleynaK

Yeni Üye
Arkadaşlar aranızda kara kaplumbağası bakan var mı? Yavru buldum ve yardıma ihtiyacım var ????

Foruma hoşgeldin. Bulduğun ortam insanlardan ve kedi, köpek, iri kuşlardan uzak yeşilliği, otu bulunan bir yerse bırak yada daha güzel bir yer bulursan oraya da bırakabilirsin.

Bir süre bakayım dersen eylül ayı başında salabilirsin hayvan kış uykusu için hazırlanmış olur.

Bakıma gelirsek geniş ve büyük bir kutuya çim yığını yada temiz bez paçavra koyup bırak. Altına girip saklansın. Bu hayvanlar insanlardan uzak yaşadığı için tedirgin olur bu biraz rahatlatır. Kara kaplumbağaları su ihtiyacını bitkilerden karşılar. Çok sıcak bir ortamda ekstra su koyabilirsin.

Marul, kıvırcık ve kabak brokoli tarzı bitkilerin haşlanmışı, meyve çeşitleri deneyebilirsin. Kara hindiba toplayıp verebilirsin. Çim üstünde çıkan yassı sarı çiçekli bitki. Ayrıca yem olarak sera vital, jbl agivert verebilirsin. Yalnız yiyecekleri verdikten sonra uzaklaş.

Bulduğum ortamda kuş ve kedi çok ne yazık ki. Evde de bi kedim var ama çok iyi anlaştılar. Kutusuna bez parçası koyucam dediğiniz gibi otlarını da arttırıcam. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Geri