Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kara kaplumbagası hakkında

yelda3

Yeni Üye
Bir arkadaşım yavru bir kara kaplumbağası bulmuş.Vakti olmadığı için ilgilenmek üzere ben aldım fakat bu hayvanı doğaya tekrar salmak istiyorum çünkü ev ortamında ne kadar şartlar sağlansa da mutlu olacagını düşünmüyorum.Benim sorum İstanbul da böyle bir hayvanın bırakılması için en uygun yer neresi olabilir ? Su güneş ve yiyecek ihtiyacını karşılayıp yalnız kalmayacağı bildiğiniz bir yer var mı ?

Cvp: Kara kaplumbagası hakkında

yelda3' Alıntı:
Bir arkadaşım yavru bir kara kaplumbağası bulmuş.Vakti olmadığı için ilgilenmek üzere ben aldım fakat bu hayvanı doğaya tekrar salmak istiyorum çünkü ev ortamında ne kadar şartlar sağlansa da mutlu olacagını düşünmüyorum.Benim sorum İstanbul da böyle bir hayvanın bırakılması için en uygun yer neresi olabilir ? Su güneş ve yiyecek ihtiyacını karşılayıp yalnız kalmayacağı bildiğiniz bir yer var mı ?

Tabiattan canlı almak izne tabidir.Çevrenizdekileri de bu konuda bilgilendirirseniz faydalı olacaktır.Kara kaplumbağaları geniş alana ihtiyaç duydukları için standart bir evde bakımı oldukça zordur.Bulunan kaplumbağa;Avrupa Yakası'nda Çatalca,Arnavutköy taraflarında Anadolu Yakası'nda Kaynarca,Şile,Ağva taraflarında doğal yaşama bırakılabilir.Google Maps'ten veyahut benzeri bir uygulamadan ilgili lokasyonlar bulunabilir.

Cvp: Kara kaplumbagası hakkında

yeşilliği bol ve sulak bölgeye yakın bir yer olmalı. yani yaz boyu yeşilliğini koruyabilecek bir yer. kara kaplumbağaları yiyecek ve su ihtiyaçlarını taze otlardan karşılarlar. hayvanı bırakacağın yer gölgelik ağaç çalılık olan çayırlık alan ama su yakını ve fazla eğimli bir yer olmasın. hayvan ters dönebilir veya suya düşerse boğulabilir.

Geri