Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kara Kaplumbağası Vermek İsteyen ?

amir.mennan

As 5 Üye
Arkadaşlar 5 yıldır su kaplumbağası bakıyorum. Kara kaplumbağası sahiplenmek istiyorum. İstanbul/Bağcılar Civarında oturanlardan vermek isteyen varsa benimle iletişime geçebilir. Fazla büyük olmasa iyi olur :)

Cvp: Kara Kaplumbağası Vermek İsteyen ?

Bakımı çok zordur onun için özel tahtadan yuva yapmalısınız içini iyi dekore etmelisiniz çok zor bakımı söylüyeyim bence bir araştırın :)

bakımı hakkında az çok bilgi sahibiyim :) Su kaplumbağası kadar zor bir bakımı yoktur heralde :D :D :D

Emin olun su kaplumbağasından daha zor :) zordan kastım maddi imkan olmalı yani yaşam alanını güzel yapmalısınız.

Evet sonuçta suda alan oluşturmak farklı karada farklı dimi ? :) Bence vazgeçin. :)

Ben daha önce almak isteyen birinede demiştim sizede diyorum benim kara kaplumbağam var dev gibi bir saksının içinde saksının yarısı havuz diğer yarısı çimli doğal bir ortam :) bakmak istersen veririm

çok korkuttunuz beni ya :( almıyorum banane :D

buradaki bir petshopta bir kara kaplumbağasına rastladım,satışları yasak değil miydi? :/

ben bakırköy meydanında gezerken bir petşhopta görmüştüm.

Yok ben 3,5 yıldır bakıyorum ona çok sağlıklı :D
Saksının ölçüsü uzunluk 70 CM Genişlik 84 CM Heryerde aradım sonunda eminönünde buldum :D
Saksının etrafını sineklikle kapadım üstüde kapalı içinde çim var birkaç zararsız bitki ağaç dalı yem tabağı eski akvaryumdanda havuz yaptım istediğinde girsin diye diğer kısmada tahtadan ev hava soğuk olduğunda poşetle çeviriyordum etrafını balkonumda duruyor birde ısı lambası var büyük ısınsın diye yani gayet güzel bir ortamda

Bence başka sitelere ilan verin, bu sitede şimdiye kadar kara kaplumbağası besleyen görmedim.

Emre bey bu baktığınız ortam tam ideal ortam değil ideal ortam şöyle olması gerekli
kara-kaplumbagalari-ile-ilgili-yuva-ornekleri.jpg

mailto:/albums/y215/hulya/yuva3.jpg
mailto:/albums/y215/hulya/yuva4.jpg

_Emre___' Alıntı:
Saksının ölçüsü uzunluk 70 CM Genişlik 84 CM Heryerde aradım sonunda eminönünde buldum :D
Saksının etrafını sineklikle kapadım üstüde kapalı içinde çim var birkaç zararsız bitki ağaç dalı yem tabağı eski akvaryumdanda havuz yaptım istediğinde girsin diye diğer kısmada tahtadan ev hava soğuk olduğunda poşetle çeviriyordum etrafını balkonumda duruyor birde ısı lambası var büyük ısınsın diye yani gayet güzel bir ortamda

Ben besliyorum ^^

_Emre___' Alıntı:

Bir karakaplumbağası başka ne istesin ki ? Bence sen benden daha iyi bakabilirsin :) Olmassa tavşan alıcam :D

mailto:/albums/y215/hulya/yuva3.jpg

Benimki böyle benziyor peki yaşayamaz diyorsunuzda 3,5 yıldır benimle maşallah diyin geldiğinde bebekti :)

Yaşayamaz demedim lütfen düzgün okuyun ideal ortam değil siz saksı diyorsunuz bu resimdeki saksı değilki ?

Büyük bir saksı Sanırım. Kafamda Şekillendi Az çok.

Ay kusura bakmayın özür dilerim yanlış anladım ben tam okuyamadım
saksıda beslemekte iyidir güneş geliyor üşümüyorlar ısı lambaları var :) ortamları full doğal ortam

Geri