Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kararsızım :)

ecemkoten

Bordo Bereli
Arkadaşlar semender akvaryumumu tamamladım. Kuru alanı, sineklikten yaptığım kapağı, kurutulmuş kan kurdu yemi, ısıtıcısı herşeyi tamam.
Fakat alıcağım akvaryumcuda iki tür semender var. Hangisini tercih ediceğime karar veremedim.

Türler :

Triturus vulgaris
Cynops pyrrhogaster

Benim gönlüm görüntü olarak Cynops pyrrhogaster'den yana :D Ama diğer türde çok ilginç bir tür. Karar vermemde yardımcı olabilir misiniz ^^

Cvp: Kararsızım :)

İkinci tür bildiğimiz kırmızı karınlı japon semenderi :D
Gayet sevimli ve yapış yapış :D

İlk türde ki semender ilginç bak :D
Dinazor tarzı bir görünümü var :D

Ama bakımları hangisinin kolaysa onu tercih etmelisin bence.

Araştırdımda cynops pyrrhogaster banada uygun gibi gözüküyor ve diğerine göre daha dayanıklı gibi.Bakımı daha kolay olabilir.Şekil olarak triturus vulgaris daha ilgi çekici ama ben olsam cynops pyrrhogaster alırdım.Şimdiden yeni arkadaşınızla mutluluklar dilerim:9

Arzucum kırmızı karınlıyı elime alıp sevdiğim için ne kadar sevimli bir canlı olduğunu farkettim :D
O nedenle ona kanım daha çok ısındı. Ama bugün diğerinide görmeye gidicem akşamda karar vericem.
İki türünde bakımı farklı değil. Kırmızı karınlı japon semenderinin karaya ihtiyacı var tek fark olarak :)

Ömür bey dediğiniz gibi diğer tür çok hassas bir tür. Ama çirkin birşey :D Bana da diğeri daha sevimli gibi geliyor :) Çok teşekkür ederim akşam fotoğraflarını paylaşıcam aldığım çocuğumun :)

Benimde gönlüm Cynops pyrrhogaster dan yana.Akvaryumda daha ilgi çekici duruyor sanki.Diğerinden pek hoşlanmadım zaten :) Ama öncelikle saglıkli bir semender olsun da :D

Kırmızı karınlı benimde hoşuma gitti beslemek isterdim de korkarım ben ondan ya elime falan alamam :) kertenkeledende çok korkuyorum zaten :D Reslerle besleniyor mu bu? ( kesin Resler rahat bırakmaz ) :)

Ecem bu kırmızı karınlının yaşama sıcaklığı 19-21C derece, özellikle yazın suyu soğutman gerekecek o işi de ayarla sabit kalması için akvaryumu gözlemle bir bakalım :)

Triturus vulgaris bana daha ilginç geldi ama tabi bakıcak olan sensin.

Geri