Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kardesimin Kaplumbagasinin Kabuk Boyu Problemi

OYBOO

Bronz 4 Üye
Merhaba Cem Abi ve Tum Sukaplumbagası ekibi. Yaklasik olarak 1 yasinda olan kardesimin kaplusu  buyumuyor. Bana cok yardimin dokundu Allah razi olsun bu arada Cem Abi kis ayini berdus senin sayende atlatti..
Neyse konuya girelim abi, kardesimin kaplusu 1 yasinda  fakat kabuk boyu  4 cm ! Yemegibi heegun duzenli  veriyor hastalik belirtisi yok capcanli kuru alani yuzme alani fln hersey var fakat buyumuyor. Benimli 6.2 cm falan oldu ben cetvelle olctum. Sence neden cem abi? Ne lazim?

Yemleri neler ? Sistem nasıl ısıtma lambası var mı ? Geniş yüzebileceği alan mevcut mu ?

Kaplumbağa üç sebepten büyümez.
1- gensel bir problem var ise;
2- hayvan hasta ise;
3- hayvanın yaşadığı ortam ve ekipman yeterli değil ise. Sağlıklı gelişim için güzel gıda ve bol yüzeceği alan büyümesinde önemli faktördür.

Normalde o yaştaki hayvanın boyu ortalama +-8 cm civarı olmalıydı. Bu problem olduğunu gösterir.

Gözler sağlam mı ?
Kulaklarda şişlik var mı ?
Halsizlik, durağanlık, iştah kaybı yamuk yüzme var mı ?

Cvp: Kardesimin Kaplumbagasinin Kabuk Boyu Problemi

Isıtıcı var , hastaligi yok. Gorunen belirgin bir hastaligi yok fakat salonda beslendigi ve orada ses, televizyon vb oldugu icin oldugunu dusunuyoruz fakat gensel olma ihtimalinide veriyoruz. Yemi : Ahm Gammarus ve Rotifish premium fish food. Cok nadir muz da veriyor. Ampul felan yok cunku ailemiz izin vermiyor o tur seylere. Ne yapmamiz gerekiyor. Benim hayvanda sikinti yok fakat kardesiminkinde buyume sorunu var.

Isıtma ampulü gerekli birşey özellikle kış ayları üşütüp akciğer enfeksiyonu kapma riski var bir şekilde ikna etmeniz gerek.

Balık yemi makbul değil yine de kardeşinle arada eritip bitirin bir daha almayın. Sera raffy P mutlaka al.

Kullanılmayan yada az kullanılan bir odada olması daha iyi en geç 21:00 gibi yatmalılar. İyi bir uyku da hayvanın büyümesi için gerekli. Sigara içilmiyor değil mi ?

Muz değilde marul ve kıvırcığın orta körpe yapraklarından ve haşlanmış yumurta akı verebilirsin. Haftada bir.

Geri