Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kare bır akvaryum

Hüsom48

Gümüş 3 Üye
Merhabalar ılk once ben akvaryum yaptırmak ıstıyorum 5o lıtre camcıda sızce kac tlye maal olur ? Ben plastık saklama kaplarında beslıyorum tum ekıpmanlarım var sadece merak ettım...

Cvp: Kare bır akvaryum

ben 55 litre akvaryumu 2. el 30 tl ye aldım sıfırı 70 tl civarı benimkinin.

Tamamda ben camcıda yaptırmak ıstıyorum daha once camcıda yaptırmıs olan varmıı dıe

Ben 50x30x40 (60 litre) akvaryumu 25 TLye yaptırmıştım. Ama bana çok uygun denk gelmişti, mümkünse sanayi/şehre uzak yerlerde araştırma yapın, oralarda üretim/işletim maliyeti düşük olduğundan fiyatlar daha uygun oluyor.

Ben Antalya "Yeni Sanayi Sitesi" yakınlarında bir camcıda yaptırdım. Geçmiş konularımda resmi olmalı.

Ben zaten marmaris gıbı kucuk bır yerde oturuyorum onun ıcın sorun olmaz

Burada herkes elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor, sabırlı olmalısınız.

Hiç bir yerin piyasası aynı olmuyor işin doğrusu. Yani en iyisi çıkıp camcı/akvaryumcu gezip fiyat araştırmak... Camcılara bakmak daha akıllıca olur çok daha uygun fiyat biçeceklerdir.

Tam olarak akvaryum ölçülerini belirledikten sonra bilgi almak daha akıl karı olur. 50 litra olacak şekilde birçok varyasyonda akvaryum oluşturulabilir. 40x40x30 gibi bir ölçüde olabilir ya da 50x50x20, fiyatları farkeder...

Bence 50x50x30 gibi bir akvaryumu camcıda yaptıracak isenize 30 bilemediniz 40dan fazla vermemeniz. Cam kalınlığı da 6mm olmak şartı ile, aman dikkat edin.
Tabii dediğim gibi şehre göre değişir.

Benm oturdugum yer marmarıs oldugu ıcın sadece bnm bıldıgım 4 tane camcı var

Geri