Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Karında Kırmızılık?

Kaplumanyak

Altın 1 Üye
Selam;
Daha önceki konularımdada bahsettiğim gibi 3 adet kaplumbağam var..
geçen kabuklarını fırçalarken farkettim 1 tanesinin karnında kırmızılık var.Aslında öncedende farketmiştim hafif bir pembeleşmeydi.Fakat net değildi.Ama şimdi dahada yoğunlaşıp kırmızıya dönmüş.

Karındaki kıırmızılıkların akciğer enfeksiyonu gibi çeşitli hastalıkların habercisi olduğunu biliyorum.Fakat işin garip tarafı ne hareketlilğinde nede yem yemesinde hiçbir sıkıntı yok.Herzamanki gibi canlı, uysal bol iştahlı...

Veterinerimle görüştüm biraz önce.Eğer hareketlerinde ve yem yemesinde bir sıkıntı yoksa muhtemelen kuru alana çıkarken biryere sürtmüştür.. Önemli değildir, eğer çok şüpheleniyorsan getir muayne edeyim için rahat etsin dedi.
Onu alıp veterinere götürmem benim için büyük sıkıntı.Acaba gerek var mı götürmeye.Yada ne gibi belirtiler gösterirse götüreyim.Yorumlarınızı bekliyorum..

Edit tubidik: Yardım şeklinde başlık açmak yasaktır.

RE: Karında Kırmızılık? [yardım]

Linkteki belirtilerden 3-4 tanesi varsa tedavi gerekli demektir.
mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-fdnfection-t-148.html

Teşekkürler.Sanırım sıkıntı yok.Zaten kuru alan ve su ısıtıcımda var.Sanmıyorum akciğer enfeksiyonu olsun..

Bende de iki kaplumbağa var, ikisinde de pembelik var. Ama çok hareketliler, ordan oraya yüzüyorlar.

yes23' Alıntı:
Bende de iki kaplumbağa var, ikisinde de pembelik var. Ama çok hareketliler, ordan oraya yüzüyorlar.

aynen ısıtıcı falanda var hareketliler ama karında kırmızılık var

O zaman ''karında pembelik kötü sonuçların belirtisidir'' genellemesi yanlış demektir..

evet bencede bu genelleme yanlış bir genelleme.benimde kaplumbağalarımın alt kabuğunda pembelik var fakat hiçbir hastalık belirtisi yok

Geri