Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kayıp kapluş

bedia

Yeni Üye
arkadaşımın kapluşu kaybolmuş bulunamıyo nerlere saklanmıştır. diye soruyo ? lütfen cevaplayın..

yatak altları, dolap arkaları, karanlık kuytu köşe ne varsa hepsini aramışmı arkadaşın ? Balkondaki veya banyodaki su giderlerinden fln kaçıp gitmiş olmasın ? Kaç gün olmuş kaybolalı ?

Her yerde olabilir. Kalorifer borularının arası kendisinin sığabileceği her yer olabilir.

Bir gece her yerin ışığını kapatın ve sessizce yarım saat bekleyin kapluş kendiliğinden ortada dolaşmaya başlayacaktır ondan sonra birden ışığı açın önce aptallaşacağından bir yere kaçamaz bulmak için 5 dakikanız var :D

bizimki, birgündür kayıptı. tavsiyem kontrolsüz bir arama yerine, fener kullanarak öncelikle karanlık bölgelerin araştırılması.Mesela, buzdolabı arkası ve altı, ardiye, yatak altları ve köşe ayakları kenarı. Bir yeri gözden geçirirken kesinlikle fener kullanın ve detaylıca bakın. Bizim evin televizyonunun ve müzik sistemlerinin kablolarının içinde buldum onu. Eğer fenerle defalarca bakmamış olsaydım, sanırım onu bulamayacaktım, çünkü çıkamayacağı bir yere girmiş... kolay gelsin..

Bende 1keresinde bu forum yüzünden kaplumbağam koyduğum kaptan kaçıp kaybolmuştu ama 1 saat içinde buldum :D

bu foruma dalmıştım onunda suyunu değiştirirken güneşlenmeye koymuştum ama geldiğimde yoktu :D

ben kaplumbağamı nezaman dışarı çıkarsam saklanıyor şöyle birşey var hangi odada çıkardıysam o odadan dışarı çıkmıyor =) o yüzden bulması kolay genelde yatağımın arkasından çıkıyor xD

Geri