Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kayseri'de Kaplumbağa Vahşeti

Odontochelys

SKF Delisi
mailto:/zx7iuq.jpg

Kayseri'de Şeker Mahallesi tarafında bulunan bir kanalda suya atılmış olan ağa takılarak ölen su kaplumbağaları tepki topladı.
Kocasinan İlçesi Şeker Mahallesi’nde bulunan su kanalında ortaya çıkan görüntüler akıllarda soru işaretleri bıraktı.Çay Ocağı işleten ve bunun yanı sıra amatör balıkçılık işiyle de uğraşan Ali Onar, bölgede inşaat malzemeleri satan bir iş yerine gitmek için yola koyulduğunu ancak gördüğü manzara karşısında dehşete düştüğünü söyledi.

Ali Onar, şunları söyledi: “Kayseri Otogarı’nın arkasındaki bulunduğum yolun hemen altından geçen ufak bir kanalda gördüklerime inanamadım. Kanalizasyon karışan suya boydan boya misina ağı gerilmiş ve ağın üzerine de onlarca su kaplumbağası takılmış haldeydi. Hemen arabayı sağa çekip aşağı indim.Etrafta ayrıca fena bir koku da vardı.O hayvanları öyle görünce içim sızladı ve onları öyle bırakamazdım.Çevreye baktım, birkaç hurda dükkanı ve inşaat malzemeleri satan bir dükkan vardı. Belki ağı seren de bu çevreden birileri olabilir.Ben hemen durumu 155’i arayarak polise bildirdim. Durumu anlattıktan bir müddet sonra polis ekibi olay yerine geldi.Bunun yanında itfaiye ekibi de geldi. Durumu ve bu vicdansızlığın yasak ve suç olduğunu görevli arkadaşlara da anlattım.Daha sonra ağı itfaiyeci arkadaşlarla birlikte sudan çektik.13 tane su kaplumbağası ağa takılmış ve maalesef 7 tanesi ölmüştü.Diğer 6 kaplumbağa ise ölü gibiydiler.Onları da ağdan kurtarıp, yeniden suya saldık ve birden canlandılar.Suya atılan ağda yakılarak imha edildi.” dedi.

Polise ve itfaiye ekiplerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Onar, “Kaplumbağaları kurtarmak için ekipler, çamurun içinde canla başla çalıştılar.Hepsine teşekkür ediyorum. Bu vicdansızlığı nasıl yapıyorlar, anlamak mümkün değil. Hayvanlarda canlı. Bu canlılara bu zulüm nasıl yapılır? Ben bu konuda insanlık görevini yerine getirdim ve daha sonra huzur içinde işime koyuldum. İyi ki tek başıma bir şey yapamam diyerek yola devam etmemişim. Bazen bir kişi de sorumlu davranırsa çok şey yapıyormuş. Bir kez daha bu duruma sebep olanları kınıyorum.” diye konuştu.

Kaynak : Hürriyet

Cvp: Kayseri'de Kaplumbağa Vahşeti

Ağa takılan türler benekli kaplumbağa (Emys orbicularis). Sanırım ağ fanyalı uzatma ağı. Balık yakalamak için atılmış muhtemelen. Kaplumlar da maalesef takılmış.

Ne diyeyim... 

"Bir ülkenin gelişmişlik ve uygarlık düzeyi o ülkenin hayvanlara davranış biçimiyle ölçülür." - Mahatma Gandi

İlahi adalet nasılsa tecelli edecektir diyerek Allaha havale ediyorum ...Benim bedduam daha hafif kalabilir çünkü...!

Ettiklerinin karşılığını fazlasıyla almalarını diliyorum sadece.

Cvp: Kayseri'de Kaplumbağa Vahşeti

Kaplumbağalar öldüğüyle kalacak yine hiç birşey olmayacak bu şerefsizlere. Öbür dünyada artık yaptığının aynısını bulurlar umarım.

Geri