Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kedi Aldııım :)

Virzone

Bronz 3 Üye
Evet arkadaşlar başlıktaki gibi kedi aldım. Sonunda ailem ikna olduu :D Kedim erkek. Adı Yumak.
Buda onun resmi ;

mailto:/1d/x/s1x0l.jpg

Cvp: Kedi Aldııım :)

Anlayışlı bir ailen olduğu için onları tebrik ediyorum.
Sağlıklı bir ömrü olsun Yumak'ın :)

Ailemi ikna etmek için senelerdir uğraşıyorum diyebilirim. :smile:
İnşallah ömür boyu beraber oluruz. ^^

Hayirli olsun insallah uzun omurlu olur beraber mutluluklar diliyorum :)

Rengi çok hoşuma gitti iyi de poz vermiş umarım uzun yıllar seninle olur.
Benimde ileride gerçekleştireceğim bir planım olarak duruyor kedi sahiplenmek :)

İnşallah Semiha :smile:

Emre umarım sende sahiplenirsin. :smile:
Şuan uyuyor benimki :t65y:

Sağlıklı bir ömür dilerim. Çok güzel bir hayvan.

Çok tatlı ama benim ailem istemiyor babam olsa herneysede abimde ister ama annem tüyleri dökülür diye istemiyor :( :'( :'( :'( kaplumbağalrım ve balıklarım var ama kedi köpek yerini tutmaz :(

O ne tatlı bir şey öyle ya kurulmuş koltuğa maşallah :)

Hayırlı olsun.

Çok güzel poz vermiş maşallah. Sağlıklı ömürler dilerim.

Ek olarak, Sanırım hesabınızın şifresini unutmuşsunuz. Mail yoluyla tekrardan alma yöntemine gitseydiniz keşke.

gülce güzel hayvan yüzü tatlı yalnız bunlar iyi tüy döker. bu konuda kediler bölümünde yazı yazmıştım onu oku. yavru kedilerle ilgili bilgi vermiştim.

Bumble Bee : Ya onuda denedim fakat sanırım biraz beceriksizliğimden dolayı yapamadım. :$
Ve Cem, tüyleri hakkında baya bi bilgi edinmiştim ve senin yazınıda okuyunca daha da bilgilendim teşekkürler. :)
Ayrıca bir sorum olacak, benim Yumağın bi sandığı var bazen ona çıkıyor ve akvaryumu izliyor pek bi sakıncası olur mu ileride ? Kaplumbağalara falan zarar verirse ?

kediler avcı hayvanlardır. o da o amaçla orada duruyor fırsat bulsa şu an için değil ama büyüdüğünde akvaryum kenarında basacağı yer bulursa teti sallayabilir. bizimkiler balıklar gibi kaçmaz tersine yaklaşırlar. benim komşumdan örnek vereyim onun balığı ve yetişkin kedisi vardı akvaryum kenarında çıkabileceği yer olduğu için basıp akvaryum içine tetisini sokup balıkları yakalamaya çalışırdı. bir gün içine düşmüş. o zamandan sonra yaklaşmamış. yani kenarlarında destek alacağı bir şey yoksa dışardan seyretmekle geçerir zamanı. yalnız hayvanları dışarı çıkarma durumu olursa ona dikkat et. hatta kediyi başka odaya kapat. kapattığına da emin ol. bazen bir köşeye gizlenip bu tip durumlar için soteye yatarlar. benim muhabbet kuşu ve kedimin olduğu zamanda kuşu kanatlarını açsın diye odanın kapısını kapayıp kafesten çıkarırdım. kediyi mutfakta sanıyordum. oysa dolabın arkasında kaloriferin üstüne yatmış gözlerini kuşa dikmiş bakıyordu. aldım attım dışarı.

Aslında akvaryumun yakınında basacağı bir yer yok o konudan şanslıyım fakat yanında sandalye gibi bir şey var. Gerçi onun boyu yüksekte olduğu için yetişeceğini sanmıyorum. Sandıktan da yetişemez. Sorun olacağını sanmıyorum :smile:

Virzone' Alıntı:
Bumble Bee : Ya onuda denedim fakat sanırım biraz beceriksizliğimden dolayı yapamadım. :$
Ve Cem, tüyleri hakkında baya bi bilgi edinmiştim ve senin yazınıda okuyunca daha da bilgilendim teşekkürler. :)
Ayrıca bir sorum olacak, benim Yumağın bi sandığı var bazen ona çıkıyor ve akvaryumu izliyor pek bi sakıncası olur mu ileride ? Kaplumbağalara falan zarar verirse ?
Kediler sudan hiç hoşlanmaz suyun içindeyken kaplumbağa için bir tehlike olmaz ama kuru alana çıktığı zaman eğer kaplumbağa suya kaçmazsa merak edip dokunmaya çalışabilir.

cem' Alıntı:
kediler avcı hayvanlardır. o da o amaçla orada duruyor fırsat bulsa şu an için değil ama büyüdüğünde akvaryum kenarında basacağı yer bulursa teti sallayabilir. bizimkiler balıklar gibi kaçmaz tersine yaklaşırlar. benim komşumdan örnek vereyim onun balığı ve yetişkin kedisi vardı akvaryum kenarında çıkabileceği yer olduğu için basıp akvaryum içine tetisini sokup balıkları yakalamaya çalışırdı. bir gün içine düşmüş. o zamandan sonra yaklaşmamış. yani kenarlarında destek alacağı bir şey yoksa dışardan seyretmekle geçerir zamanı. yalnız hayvanları dışarı çıkarma durumu olursa ona dikkat et. hatta kediyi başka odaya kapat. kapattığına da emin ol. bazen bir köşeye gizlenip bu tip durumlar için soteye yatarlar. benim muhabbet kuşu ve kedimin olduğu zamanda kuşu kanatlarını açsın diye odanın kapısını kapayıp kafesten çıkarırdım. kediyi mutfakta sanıyordum. oysa dolabın arkasında kaloriferin üstüne yatmış gözlerini kuşa dikmiş bakıyordu. aldım attım dışarı.
Kedi ve muhabbet kuşunu aynı evde mi beslediniz? :) Yem olmamış iyi bari.

kuşu halam bakamadığı için vermişti bende kafesi tavana taktığım çengel vidaya taktım sorun olmadı. zaten pencere önüne gelen kuşları seyretmekle meşguldüler. bizim kediler (2 adet) serbestti. istedikleri zaman dışarı çıkıp enerji atıp istedikleri zaman geliyorlardı. ev içinde kısıtlamadık yani.

Geri