Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kedi maltı faydalı mı?

beatrax

Yeni Üye
^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^
merhaba kedi maltı satın alacağım ancak faydalı mı bilmiyorum kullanan arkadaşlar yazabilir mi? Çok tedirginim kedime böyle değişik şeyler vermekten:/ Bu arada kısır kedim var kuru kedi maması da önerirseniz çok mutlu olurum cevap veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kedi maltı kullanmadım ama catnip diye bitki var bunun tohumundan alıp saksıya dik. Ya da dikilmiş halde bulabilirsin belki.

Bu tip hazımsızlıklarda hayvan yer ve kusması yada dışkılamasını rahatlatır.

Kedi mamasında whiskas aşırı tuzlu olduğu için böbreklerine hasar veriyor. Bana friskies önermişlerdi. İngiliz malı ürünlerde iyi ama aşırı pahalıdır.

Öncelikle kedi maltının 3 faydası var hem kedinin midesinde biriken yumakları atmaya yarıyor , bağırsakları rahatlatıyor ve kediler bunu çok sevdiğinden ödül maması niyetine kullanılabiliyor lakin ben doğal olmadığından önermiyorum bunun yerine kedi çimi alabilirsin yada alıp kendin ekebilirsin ( arpa , buğday ve yulaf tohumu kullanılır genelde ) Ama çimi genelde kediler ihtiyaç haricinde pek tüketmiyor bizimki sararmaya başladı tek tük koparıp yiyor .
Mama konusunda bütçe belirtmen çok daha iyi olur . Genelde herkes 10 kg alır ki fiyatları gözünüzü korkutmasın dandik market mamalarıyla aynı fiyatlara gelirler kg fiyat bazında . Şuan kedime profine kitten kullanıyorum aynı markanın kısır kediler için mamalarıda var memnun kalanlar hayli var , bir yüksek fiyat grubunda nd kısır kedi maması var içeriğindeki et oranı gayet iyi bütçeniz daha azsa aynı bu firmanın alt markası olan matisse var bu markanın mamalarıda gayet iyidir . Bu markala aynı fiyat aralığında brit care , sanabelle ( ki alman markasıdır çok memnun kalanları gördüm ) bir alt sınıfında golosi , bozita . Bu markalardan başka markalarda var ama kısır kedi mamaları yok veya bulması zor . Genel olarak alabileceğiniz iyi ve ortalama mamalar böyle . Bunların dışındaki markalarda gerçek et yok üstüne bir ton katkı maddesi ve kediye zararlı bir ton şey var .

Bir de bulabilirsen akça ağaç dalının kabuğunu soyup verebilirsin. Hayvan bunu yalayıp suratını da sürüyor. Ben eski zaman kazara soba için getirdiğimde farketmiştim. Dişi kedimiz bayağı bir kullanmıştı. Bu dallarında uzun sivri dikenli, baharda tane tane beyaz çiçek gibi açan bir ağaç. Bir de uzun taze fasulye şeklinde, keçiboynuzu renginde çekirdekli birşey çıkarıyor. Özsuyu mide rahatlatıcı etki veriyor. Kokusu da güzel. Şu akça ağaç şurubunu bundan yapıyorlar olsa gerek.

Geri