Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kedim hasta

Virzone

Bronz 3 Üye
Merhabalar ne zamandır forumda yoktum. Önemli bir sorunum var.
KEDİM HASTAYDI, 3 GÜN KLİNİKTE KALDI, SERUMLAR YEDİ, İĞNELER YEDİ,VE EVE GELDİ,2 GÜN HER ŞEY ÇOK MÜKEMMELDİ, YAVAŞ YAVAŞ KOŞMAYA FALAN BAŞLAMIŞTI, AMA BUGÜN GENE KÖTÜLEŞTİ, KUSMAYA BAŞLADI, ÜŞÜTTÜ BİLDİĞİN, VE VETERİNERİ ARADIK GENE, YEMEK DE YEMİYOR, NEYSE İŞTE ARADIK, ADAM Bİ ŞEY YAPMAYIN BUGÜN KENDİ HALİNDE TAKILSIN, YARIN GETİRİN DEDİ. BEN TEKRAR SERUM YEMESİNİ İSTEMİYORUM, TEKRAR İĞNE OLMASINI İSTEMİYORUM. GEÇENKİ SERUM ŞEYİNİ KOLUNDAN ÇIKARIRLARKEN ÇOK FECİ KANADI, YUMAK YERLERE YATTI BÖYLE SIRT ÜSTÜ O ÇIKARILIRKEN, ÇOK FECİ OLDUM, SERUM YEMESİN,İSTEMİYORUM. ARKADAŞLAR LÜTFEN DUA EDİN LÜTFEN AMA LÜTFEN ! LÜTFEN İYİLEŞSİN !

Cvp: Kedim hasta

Kediniz icin uzuldum ama lutfen tamamen buyuk harf kullanmayiniz

Gecmis olsun ama serum onun icin gerekli ise takilacak yapacak bisey yok ,insallah toparlar gerek kalmaz seruma
Bizim kedimiz de Yumak; ishali var onu da bu aralar sikca.goturmek zorunda kaliyoruz veterinere
Allah veterinerlerin yoklugunu vermesin

başka bir hastalığı da olabilir gülce. kedilerin genelde böbrekten yana sorunları oluyor. antibiyotik tedavisi gerekir mi diye sor. kan gelmesi iğnenin damarı bulduğuna işaret. serumu yiyince kan sulanır kan akması normal. iğne çıktığı anda o bölgeye basınç uygulanacak. geçmiş olsun. kalorifer yanına bir yastık koyup üstüne yatırın.

Cem bey, 3 gün kaldığında klinikte, antibiyotik tedaviside uyguladılar. Kendisinin yatağı var ama beyefendi oradan kalkıp tahtaya yatıyor, üşümesini istemediğimden alıyorum kaloriferin yakınındaki koltuğa koyuyorum, gene kalkıyor inatla tahtaya. Daha demin de kustu, hayatımda bu kadar kusmuk temizlemedim ben :/

hayvanın ateşi var o zaman. bu sebeple serin yerde yatmak istiyor. hiç elleme. hayvan nasıl üşüttü dışarda mı gezdi. kolay kolay üşütmez bu kediler. ateşi olduğuna göre vücudu savaşıyor. bizim kedi böbrek yetmezliğinden ölmeden önce yüksek ateşten yanıyordu. sürekli kalorifer üstünde duran hayvan serinlemek için banyoda taşta yatıyordu.

Hayır dışarıda gezmedi, 3 günlüğüne bi tatile çıkmıştık, çıkmadan bir gün önce kabak çekirdeği kusmuştu, bizde hasta değildir dedik, eve geldiğimizde kaskatı kesilmişti, hiç yemek yememişti neredeyse kemikleri gözüküyordu, evde 3 gün boyunca hem yanlız hemde hasta şekilde durmuş meğersem. İşte bundan sonra veterinere götürdük. Olay böyle oldu yani

kabak çekirdeğini nerden bulmuş. hayvan gıda zehirlenmesi geçirmiş olabilir mi ? midesindeki tüyleri atması için catnip dediğimiz etli çimen gibi bir ot var ondan saksıya dikin. tüy yumaklarını kusmak için onu yerler. kuru yem mi, konserve yem ile mi besliyorsunuz

Cem abi konuyuda dagitmak istemedim fakat her hayvan hakinda bilgin var gercekten :)

Çok geçmiş olsun İnsallah kısa sürede iyileşir ama iyileşmesi için ne gerikiyorsa yapılması lazım ne kadar kıyamasakta onların iyiliği için. Sürekli kusma devam ediyorsa su kaybıda cok olacaktır gerekenleri yaparak kontrol altında tutmak lazım malum böbrekten hassas hayvanlar.

çeşitli hayvanları besledim alisarp. ayrıca genel olarak hayvanlara ilgim var. doğada, belgesel ya da nette görürsem inceliyorum.

Kardeşim benim de British-Shorthair cinsi bir kedim var ve sana kesinlikle şunu söyleyebiliirm bu üşütme değil , ama geçmiş olsun kedin için dua edeceğim benimki de aynı durumda olsam çok kötü olurdum :/

Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Kediniz kaç yaşında? Aşıları tam mı? İshal kanlı mı? Sürekli kusma ve ishal böbreklerde problem olduğunu gösterebilir. Serum ve antibiotik alıp bu tip şikayetler devam ediyorsa çok daha iyi bir veterinere götürmeniz gerekebilir... Umarım sağlığına kavuşur bir an önce kedicik :(

Ayrıca bir kedi evde 3 gün yalnız başına bırakılmamalı. Kediler açlığa dayanabilirler ama su içmezlerse ölürler...

Cem Bey, o saksıdan sipariş etmiştim elime bugün ulaştı, hemen açtım suladım falan 6-7 cm olması gerekiyormuş kediye vermek için. Onu bekliyorum. Kuru mama veriyorum, ama artık onu yemiyor, ama yaş mamaya bayılıyor ne kadar hasta olursa olsun yiyor onu, siparişimde yaş mamada vardı, bugün verdim çok yedi sanırım 1-2 saat sonra gene kustu, ama düne göre çok daha hareketli evi geziyor falan, dün sürekli aynı yerde duruyordu, ayrıca tost; konyadayım, kedi 6 buçuk aylık, aşıları tam, ishal kansız

Pardon telefonda olunca yanlışlıkla göndere basmışım, ishal kansız ama ishal olduğundan emin değilim sanırım değil, evde 3 noktada oda spreyleri vardı, internette araştırdım ve sanırım o zehirledi hayvanı, oda spreylerini kapattım ve bugün gayet iyiydi, sadece kusması beni biraz ürküttü acaba çok yemesinden mi oldu yoksa başka bir şey mi ?

belirtiler zehirlenmeyi gösteriyordu zaten. ben gıdadan şüphelenmiştim sen sprey dedin. düzelme belirtileri gösterdiyse iyileşecektir. bu sprey mamasına bulaşmış veya bir yüzeye veya tüylerine gelip hayvan yalamışsa bu durumu açıklar. hayvanda ufakmış. suyunu da eksik etme.

Dün gece yine kötüleşti bugün veterinere götürdüm, üşütüp dedi, 3 tane iğne yaptı hadi hayırlısı

Üşütmüş*

en iyisi başka bir veteriner hekime daha bir göster. belirtiler ve sprey konusunu da paylaş.

Bugün farklı bir veterinere götürdüm, gerçekten iyikide götürmüşüm, kedinin sağlığı açısından bi sıkıntısı yokmuş sadece depresyona girmiş 3 gün olmadığımız için, iğne tedavisi uyguluyor, Pazartesi bitecekmiş, bu durumda bizim yapmamız gereken şey sadece yanından ayrılmayıp sevmekmiş, depresyondan çıkabilmesi için, bir de şırınga verdi yemek yemezse diye, orada karnını doyurdu, ama zorla yediriyoruz elimize mamasını alıp ağzının kenarındaki dişlerin boşluğundan, başka türlü yemezmiş, haydi bakalım depresyondan Çıksada evde gene beni kovalasa keşke :D

Bir makalede okuduguma göre yavruyken fazla kucağa alınmayan kedilerde bu tür belirtiler oluyormuş.. Sevginizi verdiğinizde düzeleceğine eminim

Geçmiş olsun. Bir an önce mutlu ve sağlıklı yaşama devam etsin inşallah.

Geri