Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kendisini kuru alandan attı

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
Pakize kendini kuru alandan attı :'( 50 cmlik bir mesafe ama halıya değil yere düştü :'( Elime aldığımda kafasını kabuğuna çekmiş arka ayakları dışarıdaydı ve gözleri donmuştu. Ayağına dokundum hiç hareket etmedi :'( Suya bıraktığımda ise birkaç dakika kımıldamadan durdu ve sonra deli gibi çırpındı. Şu an çok korkuyor. Suyun dibinde hareket etmiyor ve sadece hava almak için kafasını kaldırıyor. Buradaki veterinerler kaplumbağadan anlamıyor. En yakın gideceğim yer Eskişehir ama oradaki veterinerleri bilmiyorum ve en son otobüs saat 18:00 deydi. Lütfen yardım edin ne yapabilirim :'(

Cvp: Kendisini kuru alandan attı

benim tosbişimde önceden fanusa küçük bir kuru alan yapmıştım benimkide pat diye yere düştü 80 90 cm den beton zamine bende hemen fanusa koydum hiçbirşey olmamış gibi yüzmeye başladı sizin tospiş galiba ayağının üsütüne filan düştü o yüzden heralde geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun :( Öncelikle kabuğunda çatlak ya da yara var mı ona bakın. Büyük ihtimalle çok korkmuş ve strese girmiş. Düzelmesi için biraz bekleyin bakalım. Bizi de durumdan haberdar edin

Geçmiş olsun,çok yaramaz bu kapluşlar çookk..inşaallah bir sorun olmaz eminim çok korkmuştur,umarım en kısa zamanda normale döner..

Benimkide gözümün önünde parkeye çakıldı 20 dkk filan kabuğundan kafasını çıkarmamıştı ona biraz zaman ver korkusu geçince çıkarır kafasını geçmiş olsun. :(

bende niye öyle bir durum olmadı acaba bide 80 90 cm den betona düştü

O biraz da kapluşun karakterine göre değişiyor. Her kapluş aynı tepkiyi vermiyor.

Geçmiş olsun ben de bir kere fanusta beslerken bezi oraya koymuştum tırmanıp düşmüştü aynı senin ki gibiydi ama sabah kalktığımda düzelmişti korkusu geçer sabaha tekrar geçmiş olsun.

benimkide temizlik sırasında kaba koycakken düşmüştü :(

Ecem'le görüştüm yemi uzatarak ağzını açtırmamı ağzında kan olup olmadığını sordu. Ağzında kan yoktu. Sonra burnuna ışık tutmamı söyledi, burnunda da kan yoktu. İç kanama değil şükür ki... Sanırım korktuğundan öyle olmuş. Hiçbir zedelenme durumu yok kabuğunda, inceledim. Ben çok telaşlandım onu o durumda görünce. Şu an iyi, yüzüyor ve attığım yemi yiyebildi. Neyse ki ucuz atlattık. Bir daha asla böyle sorumsuzluklar yapmayacağım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar

Birşey olmadığına sevindim. Çok geçmiş olsun.

öncelikle geçmiş olsun. kabugunda veya başka bir yerinde çizik falan varmı ?

teşekkürler Fırat Bey, kabuğunu inceledim. Alt kısmına da baktım. Bir çizik, yara yok

bugün benim kapluş akvaryuma yeni yaptığım kuru alandan çıktı ve pat diye düştü 1 metreden sonra o kadar hızşo kaçıyorki görseniz sanki her zaman düşüyomuş gibi ve de yine hiçbir sorun olmadı

Teşekkürler Onur Bey, normale döndü :)
Murathan Bey siz de güvenlik önlemi alsanız iyi edersiniz. Sık sık düşmesi kabuğunda yaralara ya da iç kanamaya sebep olabilir. Girdiği streste cabası.

güvenlik önlemi aldım kuru alanı biraz daha aşağı aldım ama hiç strese girmişe benzemiyor :D

Geri