Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Keyifli Vakit Geçirebilmesi İçin Ne Yapabilirim?

Handanasya16

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağam erkek tahminen 3 haftalık daha kendisine bir adet plastik bitki aldım suyun içinde duruyor başka ne gibi şeyler alabilir-yapabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, öncelikle akvaryumlarda plastik bitki kullanmıyoruz. Bunlar suya salınım yapıyor. Kaplumbağanız eğer bebekse ipek yapraklı bitki alabilirsiniz su yüzeyine tutunup dinlenir ve uyur. Eğer 8cm kabuk boyundan daha büyükse bu bitkiyi tırnaklarıyla parçalayabilir.

Akvaryumunuz, su ısıtıcınız, kuru alan ve kuru alan ısıtma lambası bulunuyorsa kaplumbağanız zaten keyifli vakit geçiriyordur. Eğer akvaryumunuzda yoksa mangrow kökü alabilirsiniz bu kök ile kaplumbağalar kabuklarını kaşır. Kaplumbağalar bu kökte kabuklarını kaşıyarak kabuktaki plakaların açılmasını sağlar. Aldığınızda sterilizasyonu hakkında bilgi verebiliriz.

Silis kumda yoksa alabilirsiniz kaplumbağalar bu kumu yer ve derisini sürterek eski derileri çıkartır. Bununda aynı şekilde aldığınızda sterilizasyonu hakkında bilgi veririz. Bu kumu 0.5mm-0.7mm aralığında almanız gerek. Biz marka olarak vitasand öneriyoruz bu sterilize edilip geliyor ve temizleme esnasında markasız kumlara göre daha az yoruyor.

Merhaba, öncelikle akvaryumlarda plastik bitki kullanmıyoruz. Bunlar suya salınım yapıyor. Kaplumbağanız eğer bebekse ipek yapraklı bitki alabilirsiniz su yüzeyine tutunup dinlenir ve uyur. Eğer 8cm kabuk boyundan daha büyükse bu bitkiyi tırnaklarıyla parçalayabilir.

Akvaryumunuz, su ısıtıcınız, kuru alan ve kuru alan ısıtma lambası bulunuyorsa kaplumbağanız zaten keyifli vakit geçiriyordur. Eğer akvaryumunuzda yoksa mangrow kökü alabilirsiniz bu kök ile kaplumbağalar kabuklarını kaşır. Kaplumbağalar bu kökte kabuklarını kaşıyarak kabuktaki plakaların açılmasını sağlar. Aldığınızda sterilizasyonu hakkında bilgi verebiliriz.

Silis kumda yoksa alabilirsiniz kaplumbağalar bu kumu yer ve derisini sürterek eski derileri çıkartır. Bununda aynı şekilde aldığınızda sterilizasyonu hakkında bilgi veririz. Bu kumu 0.5mm-0.7mm aralığında almanız gerek. Biz marka olarak vitasand öneriyoruz bu sterilize edilip geliyor ve temizleme esnasında markasız kumlara göre daha az yoruyor.
detayli bir sekilde bilgi verdiginiz cok tesekkur ederim plastik bitkiyi hemen aldim ve suyu degistirdim. suan ne kumum ne isiticim ne de mangrow köküm var :( petshop bize buyuk dinlenmesi icin kuru alani olan bir fanus vermisti sadece ( ölüm fanusu kadar kotu degil ama )

Ekli dosyalar

• 16194337788378485330890797745210.jpg
    16194337788378485330890797745210.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 20
Bu konuyu incelemen iyi olur gerekli bilgiler mevcut. Takıldığın noktaları sorabilirsin.

Hayvanın altbağasında ortada göbek bağı izi duruyor mu? Kabuk boyu tam kaç cm?

Cinsiyeti bu dönem anlaşılmaz. 10 cm kabuk boyu civarı cinsel gelişim başlar.

Su değişimleri emsal sıcaklıkta olacak. Su ısısı ise sabit.

Şu an ısıtma lambası öncelikli. Akabinde akvaryuma geçip ona göre ekipman alman lazım.

Yem olarak sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu alabilirsin bu ikisi ile 6 cm kabuk boyuna kadar devam et. Sonra ek yemler almaya başlarız.

İlginiz icin gercekten coook tesekkur ederim :) nasil bir lamba almaliyim?

Son düzenleme:
Halojen soft 40w-60w arası bir ampul ve bu ampulü kaldırabilecek güçte bir lamba almalısınız. Elektrikçilerde ve internette bu ampullerden mevcut.

Bu ampulleri örnek verdim, şu an bildiğim kadarıyla bu ampullerin üretimi durdu. Osram, wiselite ve GE markaların var olması lazım.

Ampulcüye gittim alma sebebimi de söyledim 40w çok fazla dedi kafam karıştı benim. Siz emin misiniz böyle olması gerektiğine ve alınca böyle sadece karaya mı tutacağım?

Ekli dosyalar

• 20210427_122907.jpg
    20210427_122907.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 17
Moderatör tarafında düzenlendi:
Spot ampul değilse 60 W ampul olacak. Spot tip ampul kullanmıyoruz. Yalnız bu kapta olmaz. Hayvanın sıcaktan bunaldığında kaçacağı yer yok.

Geri