Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kırmızı ışık

oscar

Bronz 1 Üye
ben oscarın akşam önünü görsün diye kırmızı hafif bir ışığı var akşamları yakıyorum kırmızı ışığın bir zararı yoktur değilmi

Cvp: kırmızı ışık

Geceleri uyumak zorundalar. Işıkta rahat uyuyamazlar. Böyle bir uygulamayı yapmayın.

ay ışığını taklit eden lambalar var, onlar da mı zararlı peki?

Değil tabiki. Kırmızı ışık geceleri çok rahatsız edicidir. Ay ışığını taklit eden lambalarda soft lacivert tonlarındadır. Aksine iyi bir uyku çekmelerini sağlar. Bahsettiğiniz moon light ışıklardan bende kullanıyorum.

Hayır gece lambası yani ay ışığını simüle eden lambalar zararlı değil.
Bunlar kuru alana doğrultmalı. Spot kadar ısı vermesede gece çıkıp kuru alanda uyumak yada durmak isteyenlerin üşümesini engeller. Ama akvaryuma gece ışık verilmemeli.

Anladım teşşekürler beni bilgilen dirdiğiniz için o dedğiniz ay lambasınıda araştırıcam

Exo terra night glo yazın google da direk karşınıza çıkacak.

Geri