Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kırmızı marul ve karahindiba.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
bu marul fevkalade acı tadı yok. adı değişik bir şeydi her yerde satılmıyor. ama kaplumbağalar havada götürüyor. en sevdikleri ot türevli yiyecek. bundan çıkardığım sonuç ağızlarında tat duygusu olmaması. insan evladının yiyeceği ot değil.

karahindibayı sürekli yazıyoruz nasıl birşey olduğunu görün istedim. bu da bizim diğer evin bahçesinde yetişmiş. her yerde yetişebiliyor yalnız temiz bir yerde yetişmeyen bu otlardan hayvanlara vermeyin bunun yapraklarını yiyorlar. bu da aynı şekilde acı.
VpY0oj.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizim hayvanların dili yok mu peki Abi var diye biliyordum

Cvp: kırmızı marul ve karahindiba.

var da tat alma duyuları yok sanırım. yoksa bu yenir mi ? bende indirime girmişken alıp deneyim dedim. bir yapraktan sonra gerisini hayvanlara bıraktım. belkide kırmızı olması cezbetti. yaprağın ortasındaki kalın damarı kesip ince kısımlarını parçalayıp verdim. şimdi de bulamıyorum. alan olmadığı için ellerindekileri bu şekilde çıkarmışlar demekki. acı turp gibi bir şey tadı.

Kırmızı marul diye aratınca kıvırcığın koyu kırmızı renginde bir bitki çıkıyor Cem. Bunun orjinal adı acaba başka mı?

Abi yem duygusu olmaz olur mu vardir bence yanliz bizden farklidir o ayri

adı önceden duymadığım bir şeydi. resmini buldum. lahana çeşidi yazdığına göre faydası bayağı çok.
http://esenkal.blogcu.com/lahana-cesitlerinin-faydalari/11647989

Lahana türevi belli tipinden. Kırmızı lahana olmasada on familyadan.

Kırmızı marul budur, muhtemelen bunuda yerler.
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_leaf_lettuce
http://www.5gida.com/urunler/chimera/kirmizimarul.html

yerler, bu marulda acı. bunlar daha çok kırmızı olmasına bayılıyor sanırım.

abi bizim dilimiz gibi değillerdir onlarada tatlı geliyordur tadı olamazmı :D

abi o mor lahana gibi bişey kırmızı lahana falan olmasın

Karahindiba resmi çok iyi oldu Cem ben bunlardan turlarda sürekli görüyorum temin edebilirim hemde dogal ortamda, temiz ilaçsız insansız bölgede :)

evet çanakkalede el değmemiş alan çok. kaplumbağa başına bir yaprak yeter. fazla verme. aşırı miktarın zararı olabilir. bir dene yerler mi her kaplumbağa her yeşilliği yemiyor.

aytekin kırmızı lahananın bir türü.

O kırmızı lahanaya bizim burada kara kelem diyorlar :) çarşı pazar her yerde var. Yediklerini öğrendiğim iyi oldu alalım bunda sonra salatalığı pek sevmediler onun yerine veririm.

bu hayvanlar özellikle yeşillik konusunda seçici davranıyorlar. yaprağın kırmızı kısımlarından ver.

Benimkilerde havucu çok seviyor ama sınırlı tabi.

Geri