Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kırmızı yanaklı antep fıstıgım balkondan düştü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmanjan

Yeni Üye
iyi günler kaplumbaǧam 1 yıldır benimle.Son zamanlarda yuvasından çok kaçıyordu.Dün kaçtı ve 3 katlı binadan beton zemine atladı.Kabuǧunda hiçbirsey yok.Sadece ters düştüǧünde düzelmeye calisirken burnu yara olmus.Yemeye doymayan fıstıǧım 1gündür yem yemiyor.Sizce bi sorun mu var.

Cvp: kırmızı yanaklı antep fıstıgım

Üçüncü kattan mı düştü yaklaşık kaç metreden düştü yani

RE: kırmızı yanaklı antep fıstıgım

Ben anlamiyorum nasil mukayet olamazsiniz ya ! Yazik gercekten. Nasil duser 3. Kattan ne isi vardi oradada dustu ya. Nasil boyle bir sorumsuzluk yapabiliyorsunuz hic anlamiyorum. Veterinere goturun bari zavalli hayvani. İc kanama geciriyor olabilir.

7-8 metre civari ama kabugunda hic bir sorun yok

7-8 metre mi? Gerçekten çok yüksek biryerden düşmüş. İç kanama geçiriyor olabilir hemen veterinere gidin ölebilir. Yem de yememiş zaten belli bir şeyi var.

Geçmiş olsun, dışardan bir şeyi yok gibi görünse de iç organlarında hasar veya kanama olmuş olabilir, acilen bir veterinere götürün :(

Cvp: kırmızı yanaklı antep fıstıgım balkondan düştü

sabah biz uyurken kacmis daha oncede balkona kaciyodu ama ilk defa balkondan atladi surekli yuvasindan kaciyor onceden meyvede yiyordu simdi yemiyor

Nası ona sahip çıkamıyorsun :realmad::realmad::realmad::realmad::realmad::realmad:sen!!!:realmad::realmad::realmad::realmad::realmad::realmad::realmad:
O senin sorumluluğun.
Kaçıyorsa eğer suyu biraz indireceksin.
Kuru alanını da ona göre ayarlayacaksın.
Böle sorumsuzluk olmaz
Hayvanı hemen bir veterinere götürün
Yukarıdakilerde demiş iç kanama olabvilir

VETERİNER ŞART İÇ KANAMA VARDIR 3. KATTAN SİZ DÜŞSENİZ NOLUR BİR DÜŞÜNÜN KÜÇÜCÜK HAYVAN DÜŞMÜŞ BİRDE YANİ

defolun gidin once kendinize bakinda sonra hayvana bakin sadece acikmamis sizin yardiminiza ihtiyacim yok turp gibi atladiysa kendi atladi ben itmedim yaa :p

ÖNCELİKLE SAKİN OL GÜLÜM.BİZ SADECE SANA NE YAPMAN GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİK AĞZIMI BOZMA SENİN YÜZÜNDEN BANLANMIYIM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri