Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

esnedi

cem beye soruyorum sorun olurmu bu OLUR diyo cembey pesinden olmaz diyo bide büyük harfi acmıs sanki küfrediyo

onu takarken zaten cem beye sordum ve boyle takmami soyledi bunu "yosuntosun" a anlatiyorum Kaplumbaga bakma diyo 🤦🏻‍♂️
kameran sanırım biraz kötü o yüzden pek seçilmiyor resimdekiler bu yüzden farkındaysan bende net cevap veremiyorum bazı sorularına.

kameran sanırım biraz kötü o yüzden pek seçilmiyor resimdekiler bu yüzden farkındaysan bende net cevap veremiyorum bazı sorularına.
Aama bilmis bilmis cevap vermesini gerektirmiyorki resimler ben sadece isigi taktigim yeri soyluyorum bu diyo isigi cikar hayvan yanar cani acir sanki ateş yaktık hayvanin akvaryumda 🤡

Aama bilmis bilmis cevap vermesini gerektirmiyorki resimler ben sadece isigi taktigim yeri soyluyorum bu diyo isigi cikar hayvan yanar cani acir sanki ateş yaktık hayvanin akvaryumda 🤡
ışık tam gözükmediği için ve wattını bilmiyorsa onu ısıtıcı lamba olarak düşünmüş olabilir yani kötü bir amaçla söylemedi(k) o cümleleri.

Seninle bir sorunum yok zaten yosun tosuna soyluyorum orada soyluyorum o isik degil duz akvaryum isiticisi yazdim orda. bu hala takma diyor.

madem bisey bilmiyor aksi aksi konusmasin ozaman yahu

Forumdaki herkes birbiriyle insan gibi konusurken birden aksi davranmak yetiskin birinin yapacagi birsey degil forumda herkes birbirine nazik konusuyor. Soru soruyorum kaplumbaga bakma diye yanit aliyorum bilmiyorsan cevaplamasaydın. 🤦🏻‍♂️

Arkadaşlar konuları sohbet odasına çeviriyorsunuz. Bakarken esas konuları farkedemiyorum onun için konudışı yazılar yazmayın.

İkincisi net bilgi sahibi olmadığınız konularda fikir beyan etmeyin. Yardım edeyim derken yanlış yönlerdirme ve uygulamalarla hayvanlara zarar verebilirsiniz.

Mümkün olduğunca her yazdığım yazıyı okuyun. Birinde o an aklıma gelmeyen bir bilgiyi başka bir konuda ekleyebilirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar konuları sohbet odasına çeviriyorsunuz. Bakarken esas konuları farkedemiyorum onun için konudışı yazılar yazmayın.

İkincisi net bilgi sahibi olmadığınız konulardafikir beyan etmeyin. Yardım edeyim derken yanlış yönlerdirme ve uygulamalarla hayvanlara zarar verebilirsiniz.

Mümkün olduğunca her yazdığım yazıyı okuyun. Birinde o an aklıma gelmeyen bir bilgiyi başka bir konuda ekleyebilirim.
cem bey bu arada aklıma gelmişken sorayım, ısıtıcı lamba olan bi akvaryumda hayvana mantar bulaşır mı?

Dalgıç florasan camın üst kısmında ise sorun olmaz. Aslında hayvana da zarar vermez ama tünek niyetine tutunup aşağı çekerse su alabilir. Bunlar zamanla içine su alıp bozuluyor. Onun için su dışında durması ile daha uzun gider.

Ben iki tane su içinde kullandım bozuldu üçüncüyü bu şekilde cam üstüne aldım senelerce kullandım hala sağlam.

Teşekkürler camın üst kısmına yüzük vantuzla sabitledim 👍😊

Mantar su sıcaklığı ile alakalı değildir. İyice sterilize edilmeyen birşey konduğunda bulaşır.

Mantar nem ister kuru ortamda yaşayamaz. Isıtma lambasının bir etkisi de budur. Kabuk kuruduğunda üzerinde biolojik oluşumlar barınamaz.

Geri