Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kırmızı Yanaklı Kaplumbağalar..

PeyniR~PörtleK

Gümüş 2 Üye
:rolleyes: Öncelikle Merhaba Benim Peynir Ve Pörtlek Adında 2 Kaplumbağam Var Türleri Kırmızı Yanaklı Kaplumbağa Öncelikle 3 Haftadır Onları Beslediğimi Söylemek İstiyorum 3 Haftanın 1 Haftası Peyniri Tek Besledim Sonra Onun Canının Sıkılacağını Düşünerek Yanına Pörtleği Getirdim Pörtlek İsmini Gözleri Yüzünden Verdim Ona Gözleri Top Gibi Olduğu İçin Pörtlek Dedik Sonra Kabuğu Yumuşadı Pörtleğin Bizde Kabuk Sertleştiricisi Kullanarak Durumu Düzelttik Ancak Gözleri Hala Top Gibi Ve Aynı Zamanda Son 5 Gündür Peynirinde Gözü Top Gibi Oldu Dinlendirilmemiş Direk Çeşme Suyu Koyuyorum Ve Zararlı Olduğunu 20 Gün Boyunca 2 Günde 1 Sularını Değiştirdikten Sonra Bugün Öğrendim Forum Yöneticilerinden Yada Üyelerinden 1 İsteğim Var Kırmızı Yanaklı Kaplumbağa İçin Gerekli Olan Herşeyi Ortalama Fiyatları ve Kullanımlarıyla Ayrıntılı Yazmaları Gereken Yapılırsa İnanın Çok Sevineceğim Not : Kaplumbağalar Daha Küçükler Ve Küçük Plastik Akvaryumda Yaşıyorlar ...

mailto:/forum/goz-kapanmasinin-sebepleri-t-342.html

mailto:/forum/kaplumbagalar-icin-alisveris-listesi-t-58.html

Bir kontrol edin.Aradıklarınızı bulacağınızı umuyorum.

Çok Teşekkürler Şimdi İnceliyeceğim Saolun.. :)
Birisi Çok İşime Yaradı Fakat Göz Kapanması Yaramadı Bana Göz Şişmesi Lazım Teşekkürler..

mailto:/forum/bazi-hastaliklar-ve-ilaclari-t-873.html

Buyrun burda sorularınızın cevabı var.

Hoş geldiniz.Kaplumbagalarınıza uzun ömür dilerim :)

Eğer sadece göz şişmesi varsa büyük ihtimalle vitamin eksikliğindendir ama göz şişmesiyle birlikte başka akciğer enfeksyonu belirtilerde varsa hasta olma ihtimali yüksek.
Yalnız şunu söyleyebilirim bu göz şişmesi vitamin eksikliğinden olmasa bile vitamini kullanın..

Ben Şimdi Vitamin Alıyım Günde 5 Damla Sularına Damlatıyım Eğer 1 Hafta Felan Geçmesse Akciğer Olduğuna Karar Veririm ?

Geri