Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kirmizi Yanakli Su Kaplumbagasi Akvaryumda Uretilir mi?

alitan

Bronz 5 Üye
Merhaba, aklima bir soru takildi. Petshop'larda satilan kaplumbagalari evde akvaryumda cogaltabilirmiyim. Nasil ciftlesirler? Nasil bir ortam gerekiyor? Akvaryum boyu ne kadar olmali? 
.
.
Bu sorulari sormamin sebebi kaplumbaga ureterek ve duzgun insanlara satarak para kazanma istegim. Ama bunu yaparken petshop cular gibi canini onemsemeyip direk satmak istemiyorum. Yani verecegim kisiye kaplumbaga nasil bakilir olum fanusu almayin gibi seyler soyleyip onu tanimak istiyorum. Boylece insanlarin daha bilincli kaplumbaga bakabilecegini dusunuyorum hemde para kazanarak farkli turler de beslemek istiyorum. Yani bunu hobi olarak yapmak istiyorum.

O iş biraz sıkıntılı. Erkeğin 3 yaş veya 15 cm üstü; dişinin 5 yaş veya 18 cm üstü olması lazım. İş bununla da bitmiyor. Dişi erkeği benimsemez ise asla çiftleşmez. Yumurtlama için alan yapılacak. Ekstra maliyetler çıkacak. Yani bu bu şekilde kazanç sağlanacak bir iş değil.

Bu konuda turgay abinin sitesini incele istersen fikir verebilir.

www.turgaybora.org

Geri