Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yüzey alanı

Furk@n

Bronz 5 Üye
Benim kaplumbaga boyalı taşlar bide üst üste dizilmiş taşlardan oluşturduğum akvaryumda gayet güzel yaşıyordu ancak zamanla azcık büyüse bile hemen taşları deniz taşları zaten dengesiz hemen taşları bozuyor boyalı taşlar zararlı diye çıkardım ancak elimde hiç kuru alan fikri yok ne yapabilirim

Benim kaplumbaga boyalı taşlar bide üst üste dizilmiş taşlardan oluşturduğum akvaryumda gayet güzel yaşıyordu ancak zamanla azcık büyüse bile hemen taşları deniz taşları zaten dengesiz hemen taşları bozuyor boyalı taşlar zararlı diye çıkardım ancak elimde hiç kuru alan fikri yok ne yapabilirim
Akvaryumdan tüm taşları çıkartın zeminde silis kum olmasi gerek. Vitasand pro78 sarı silis kum alın. Kuru alan icin bu konuyu inceleyebilirsiniz.

https://sukaplumbagasi.com/threads/su-kaplumbagasi-kuru-alani-nasil-olmalidir.15172/

Son düzenleme:
Akvaryumdan tüm taşları çıkartın zeminde silis kum olmasi gerek. Vitasand pro78 sarı silis kum alın. Kuru alan icin bu konuyu inceleyebilirsiniz.

https://sukaplumbagasi.com/threads/su-kaplumbagasi-kuru-alani-nasil-olmalidir.15172/
Attığınız konuyu okudum taşları zaten çıkardım kaplumbagam şuan neredeyse 6 cm kabuk boyu var fazla büyük olmadığı için şu an ufak bir akvaryumda duruyor 6 cm kabuk boyu olduğu için vantuzlu yüzey alanıda kullanamiyorum akvaryumun boyu 35x15x25h buna uygun askılı bir yüzey alanı önerebilir misiniz

Not:yaklaşık 4 5 aydır bende büyüdüğü için taşları kendi deviryor bende böyle bir arayışa girdim

Attığınız konuyu okudum taşları zaten çıkardım kaplumbagam şuan neredeyse 6 cm kabuk boyu var fazla büyük olmadığı için şu an ufak bir akvaryumda duruyor 6 cm kabuk boyu olduğu için vantuzlu yüzey alanıda kullanamiyorum akvaryumun boyu 35x15x25h buna uygun askılı bir yüzey alanı önerebilir misiniz
Bu boruları kullanarak askılı kuru alan yapabilirsin. Vantuzlu olanlar pahali ve hayvan buyuyunce ağırlığını kaldirmayabilir. Akvaryumun suan icin yeterli ama biraz buyudukten sonra yeni akvaryuma geçmen gerekir. Ömürlük olsun dersen büyük bir akvaryum yapabilirsin.

Ekli dosyalar

• eab6a5d6b1b95970997d8b618ca15181.jpg
    eab6a5d6b1b95970997d8b618ca15181.jpg
    80.4 KB · Görüntüleme: 10
Böyle birşey düşünürseniz akvaryumu büyütüp ona uygun yapın. Bu akvaryum 1-2 ay ancak gider. Bu da hayvanın gelişimine engel. Yüzeceği geniş alan olmalı. Şimdiden araştırın.

Cevaplarınız için teşekkürler bir şey daha sormak istiyorum su nitrat patlamasından dolayı hemen yeşile dönüyor bunu engellemek için suyu düzenleyen minik bir salyangoz tarzı bir şey almak istiyorum hayvanın saldirmayacagi ne onerirsiniz

Salyangoz başa beladır. Çok ürer ve kaplumbağaya dayanmaz.

Akvaryumu bulaşık süngeri ile komple geçip suyu alın. İyice durulayın. Yosun oluşmasını önlemek için akvaryum doğrudan güneş görmemeli. Ufak kalıntı kalırsa yine çoğalır.

Ömürlük akvaryumlarda dış filtrede filtre malzemesi kullanırız. Onun harici akvaryumlarda yapılacak düzenli temizlik.

Geri