Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kış Uykusuna mı hazırlanıyor?

waterlife

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar,benim 4-5 aylık bir kaplumbağam var.Bir kaç gündür kuru bölgede taşının üstünde duruyor sürekli.Parmağımı gösteriyorum sonra yavaş yavaş o parmağıma bakarak suya giriyor.Biraz yüzüyor.Sonra çıkıyor tekrar kuru bölgeye..Yemini görsün hemen saldırıyor.Eğer bu kış uykusuna hazırlanmaksa daha çok küçük,ne yapıpta kış uykusuna yatırmamam gerek onu?Birde kaloriferin yanında durup ısınsa kabuğu yumuşarmı?
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Cvp: Kış Uykusuna mı hazırlanıyo?

suyunuzun derecesi28 altındaysa 20 fln ısıtıcınız yoksa cok pasif olması normal :)

Hımm anladım.Yani kış uykusuna yatmaz öyle değilmi?Yatırmamak için ne yapmalıyım?Ve birdd yanına bir tane daha kaplumbğaa alsam aaynı boyutta,anlaşırlarmı?

kış uykusuna yatmaz değil yatar tabikide ama onlar kış uykusuna yatma belirtileri değil :) kış uykusuna yatmaması için suyun sıcaklığını 28 derecede tutmalısınız kuru alanın sıcaklıgı 32 olması lazım :)eş alablirsiniz aynı boyutta büyük ihtimalle anlaşırlar ama genede kesin birşey diyemem tabiki :)

Çok teşekkürlerr :) Birde birşey daha soracaktım ben arada kıvırcık veriyorum kaplumbağama bazılarını yiyor.Zararı oolmaz depilmi?

olmaz :)

beslenme bolumunu inceleyiniz ...

mailto:/forum/Konu-beslenmede-yesil-sebzeler.html

Cvp: Kış Uykusuna mı hazırlanıyor?

belirtiler kış uykusu belirtiside olabilir dikkat edin.en iyisi ısıtıcı alın

Cvp: Kış Uykusuna mı hazırlanıyor?

onun belirtisi olsa dahi 28 derece sıcaklıga cektiginiz anda suyun sıcaklıgını kıs uykusu olayından cıkacaktır :)

Geri