Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kışın kaplumbağa bakımı

cansell

Taç 1 Üye
arkadaşlar düşündümde bu başlığın açılması yararlı olucaktır önümüz kış kışın kaplumbağalarımıza nasıl bakmalıyız. neler yapmalıyız. kışın güneşlendirme olmadığı için bakım biraz daha zor bunun yerine ek olarak neler yapılmalı onu nasıl daha rahat ettirebiliriz. önerileriniz herkes için yararlı olacaktır... (;

Mesela kışın kaplumbagayı güneşlendiremiyorsak bu ihtiyacını uv lamba ile giderebiliriz:)
Akvayumun kapaklı olmasına dikkat etmeliyiz yoksa geceleri üşütebilrler:)

UV- B lambası yoksa vitamin taviyesi yapılmalıdır... Bol proteinli yemlerden kullanılabilir... Yumurta suyu takviyesi denenebilir. Ve de her şeyden önemlisi üşütmemesi gerek.

Bir de arkadaşlar ben devit 3 aldım onu nasıl kullanacağım eczaneden aldım 2.39 tl ye damla şeklinde onu nasıl kullanacağım ?

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Vitaminlerine bir kaç damla damlatıp verebilirsiniz. Tabi yemler iyice vitamini emmeli.

Geri